Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska udostępniło testową wersję serwisu Fun.Fakt.pl, w którym użytkownicy mogą zamieszczać śmieszne i oryginalne treści. Layoutem strona nawiązuje do popularnego Pinterest-a, funkcjonalność jest jednak uboższa od pierwowzoru.

Na Fun.Fakt.pl po zalogowaniu się poprzez Facebook Connect można zamieszczać treści w czterech kategoriach: zdjęcia, filmy, żarty i gry. Przesyłane treści trafiają na główną stronę serwisu, a wszyscy użytkownicy mogą je komentować lub dzielić się nimi ze znajomymi na Facebooku (wow!). Pod względem funkcjonalności Fun.Fakt.pl przypomina strony z humorem takie jak Demotywatory czy Kwejk.

Tak sobie pomyślałem, że bardzo podobny serwis można stworzyć bazując na Joomla! 2.5 i na gotowym szablonie typu responsive  np. Gavick Free Music lub Premium Fashion. Wystarczy tylko kilka dodatkowych rozszerzeń (na ogół darmowych) i ciekawe logo. Przeglądałem zawartość serwisu i oto „pełna” lista funkcjonalności, które będziesz potrzebował:

  • logowanie poprzez facebook-a
  • system komentarzy poprzez FB
  • moduł FB lubią nas
  • linki społecznościowe (czyli podziel się wpisem)
  • dodawanie artykułów (kilka kategorii) + zdjęć + link film + link gra
  • moduł powiązane artykuły

Do tej listy dodałbym jeszcze np. tagi do artykułów. Poza tym oceniam stronę faktu za mało atrakcyjną, co oznacza, że w jeden weekend jesteś w stanie zbudować taką samą, albo lepszą bazując na Joomla!

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji