Śmieszne i oryginalne treści na www nadal się sprzedają

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska udostępniło testową wersję serwisu Fun.Fakt.pl, w którym użytkownicy mogą zamieszczać śmieszne i oryginalne treści. Layoutem strona nawiązuje do popularnego Pinterest-a, funkcjonalność jest jednak uboższa od pierwowzoru.

Na Fun.Fakt.pl po zalogowaniu się poprzez Facebook Connect można zamieszczać treści w czterech kategoriach: zdjęcia, filmy, żarty i gry. Przesyłane treści trafiają na główną stronę serwisu, a wszyscy użytkownicy mogą je komentować lub dzielić się nimi ze znajomymi na Facebooku (wow!). Pod względem funkcjonalności Fun.Fakt.pl przypomina strony z humorem takie jak Demotywatory czy Kwejk.

Tak sobie pomyślałem, że bardzo podobny serwis można stworzyć bazując na Joomla! 2.5 i na gotowym szablonie typu responsive  np. Gavick Free Music lub Premium Fashion. Wystarczy tylko kilka dodatkowych rozszerzeń (na ogół darmowych) i ciekawe logo. Przeglądałem zawartość serwisu i oto „pełna” lista funkcjonalności, które będziesz potrzebował:

 • logowanie poprzez facebook-a
 • system komentarzy poprzez FB
 • moduł FB lubią nas
 • linki społecznościowe (czyli podziel się wpisem)
 • dodawanie artykułów (kilka kategorii) + zdjęć + link film + link gra
 • moduł powiązane artykuły

Do tej listy dodałbym jeszcze np. tagi do artykułów. Poza tym oceniam stronę faktu za mało atrakcyjną, co oznacza, że w jeden weekend jesteś w stanie zbudować taką samą, albo lepszą bazując na Joomla!

 • Olek T.

  Mnie najbardziej interesuje działający na tej stronie mechanizm ‚doczytywania’ dodatkowych treści w miarę przewijania strony w dół (podobnie jak na Facebooku). Istnieje na Joomlę rozszerzenie oferujące taką funkcję?

 • Darek D.

  Jest takie rozwiązanie: http://www.appelsiini.net/projects/lazyload
  A tutaj szablon wykorzystujący to rozwiązanie i też nadający się do zrobienia czegoś nawet bardziej zaawansowanego niż Fun.Fakt.pl:
  http://www.joomlart.com/joomla/templates/ja-wall

  W rozszerzeniach Joomla też można znaleźć lazy load:
  http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/performance/site-performance

 • Olek T.

  No tak, tylko że wspomniany mechanizm doczytuje wyłącznie obrazki, a mi chodzi o doczytywanie całych artykułów pojawiających się na stronie z przeglądem artykułów z danej kategorii. Szukałem, szukałem i nic nie znalazłem

 • KejeN

  @Olek T. mylisz się w przedstawionym przez kolegę @Darek D. szablonie od JoomlArt doczytują się właśnie całe artykuły (wstępy) z resztą zasada działania jest ta sama nie zależnie czy chodzi o obrazek czy o kontener z artykułem…

 • Olek T.

  W rzeczy samej! Aż mi głupio