MavickThumbnailsDodatek ten służy do automatycznego generowania pomniejszonych  zdjęć w artykułach. Czyli dodajesz duże zdjęcie, a więc docelowy rozmiar, pomniejszasz w artykule, a system robi resztę. To powinno być w standardzie, jak słusznie zauważyło kilka osób. Po zainstalowaniu dodatku Mavick Thumbnails. Przechodzimy do opcji konfiguracyjnych pluginu, a tam możemy wybrać rodzaj okna popup do wyświetlania zdjęcia (3 do wyboru). Przy okazji zauważyłem, że Slimbox na niektórych szablonach wchodzi pod grafikę np. pod menu.

Możemy również ustawić, aby na zdjęciu miniaturki była ikona lupki (szkła powiększającego) świadcząca, że jest to tylko miniatura, na którą można kliknąć.

A teraz najważniejsze, przejdź do artykułu korzystając z paska narzędzi dodaj duże zdjęcie – tzn. takie, które ma mieć maksymalny prezentowany na stronie rozmiar. Określ jego położenie w odniesieniu do tekstu i odstępy etc. Za pomocą suwaczków chwytając obraz dopasuj do rozmiaru jaki chcesz, aby miała miniaturka. Zapisz artykuł, to tyle. Miniaturka + powiązanie z dużym zdjęciem zrobi się automatycznie. Jakie to proste, prawda.

Uwaga, najnowsza wersja (9.02.2011) to 0.9.8, i ma już wsparcie dla Joomla! 1.6. Jest w pełni kompatybilna z Mootools 1.1 oraz 1.2. Zaś spolszczenie jest już wbudowane. Dodatek wymaga: PHP5, GD2 – do prawidłowego działania.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji