ksiazka joomla - link do księgarniDo zapowiedzi wydawniczych wyd. helion kilka dni temu trafił „Joomla! Oficjalny podręcznik” – jest to ciekawa pozycja, mimo że pierwsze trzy rozdziały dotyczą wstępnych zagadnień pracy z Joomla 1.5 – reszta jest już bardziej aktualna. Fakt, że wspominano o Joomla 1.6, a nie już o nowej wersji 1.7, czy wręcz 2.5 – wynika z tego prozaicznego powodu, że książki zawsze są lekko „opóźnione” (proces wydawniczy rządzi się swoimi prawami), a w szczególności ich tłumaczenia.

Czy jednak warto nabyć tą pozycje? Nie oszukujmy się, książka pochodzi z 2010 roku zatem nie znajdziesz tutaj nowości w temacie rozszerzeń, ale za zostały opisane sprawdzone rozwiązania. Ponadto najnowsza wersja Joomla 2.5.x w bardzo dużej mierze opiera się na rozwiązaniach pochodzących jeszcze z Joomla 1.6, zatem opisy dotyczące „nowej” wersji nadal powinny być przydatne. Być może dla wielu osób dużo ciekawsze wydadzą się być rozdziały: 12 Wywiady z ekspertami – gdzie można poczytać o ludziach z tej „Joomlowej” branży,  a także wcześniejsze poświęcone praktycznemu wykorzystaniu Joomla w różnego typu wdrożeniach.

Dla kogo jest ta książka? Z pewnością dla osób, które zaczynają swoją przygodę z tym CMS, ale po części także dla tych, którzy korzystają z Joomla 1.5  i chcieli by poczytać coś niecoś w temacie zmian w nowej wersji Joomla! wtedy warto rozpocząć  czytanie od mniej więcej połowy.  Jej odbiorcą mogą być także ci administratorzy, którzy myślą o rozwoju swojego lub firmowego, czy szkolnego serwisu.

Książka liczy aż  424 stron – zatem jest co czytać.  Zamawiając na stronie helion do 19.04.12r. oszczędzasz 7%.

Co ciekawe na amazon.com można już zamawiać przedsprzedażowe wydanie II tej książki, data premiery sierpień 2012.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji