Nowa wersja to nie tylko dwie poprawki bezpieczeństwa (jak miło), ale przede wszystkim trzy nowe funkcje.

Nowość 1: Dodano opcję, aby pokazać pełny numer wersji Joomla w dziale meta (autor Mark Dexter), przykładowo: <meta name=”generator” content=”Joomla! – Open Source Content Management – Version 2.5.4″ />  – parametr dostępny z poziomu Konfiguracji globalnej.  Jedynym powodem, jak przypuszczam, aby to wdrożyć było umożliwienie narzędziu Google Webmaster Tools automatyczne powiadamiania administratorów witryny, gdy ich wersje Joomla są nieaktualne. Na szczęście opcja jest domyślnie wyłączona, jeśli ją włączysz i zostawisz stronę samą sobie na kilka(-naście) miesięcy wiele osób/robotów zobaczy, że używasz starej wersji Joomla – tym samym narażając się na atak. Moim zdaniem niepotrzebna poprawka.

Nowość 2: Poprawiono system automatycznej aktualizacji podobnie jak to jest w komponencie Akeeba Tools, dzięki czemu nawet na hostingach, o słabszych parametrach oraz z ograniczeniami, aktualizacja Joomla powinna się powieść. Proces aktualizacji odbywa się w cyklach odciążając serwer. To bardzo duże udogodnienie dla wielu osób (administratorów).

Nowość 3: Dodano ACL dla wersji językowych dzięki czemu można ustawić ograniczony dostęp do np. zaplecza tylko dla redaktorów z określonego kraju, a dokładnie przypisanego języka. To tak w dużym skrócie, jak przetestuje to dopiszę.

 POBIERZ PLIKI (Aktualizacja spolszczenia jest wymagana!) :

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji