Ploteczki: Tomasz Lis uruchomi polski Huffington Post ?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Jak donosi Wirtualnemedia.pl – Tomasz Lis od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad uruchomieniem opiniotwórczo-informacyjnego serwisu internetowego. Jego start planowany jest na pierwsze miesiące 2012 roku. Projekt nazywany jest przez Lisa “polskim huffingtonpost.com”. Oryginalny amerykański serwis został założony w 2006 roku przez Adriannę Huffington  – pełni on funkcje portalu informacyjnego opartego na blogach pisanych m.in. przez polityków, biznesmenów czy gwiazdy. Znaleźć w nim można też newsy, także oparte na materiałach filmowych.

Co oczywiste, aby projekt wypalił  Tomasz Lis musiał zaangażować w to kilkanaście osób, przy okazji warto dodać, że budżet ma zamknąć się w milionach złotych.   Szczegóły swojego projektu mają być ujawnione w przyszłym tygodniu.

Ciekawe jest jaką platformę wybiorą, analizując amerykański pierwowzór huffingtonpost.com – myślę, że popularny w tego typu rozwiązaniach WordPress (+ Buddypress + kilka drobnych dodatków) powinien się sprawdzić, oczywiście wszystko zależy od „fantazji” osób wdrażających.

  • Boooszzzz…. nie starczy im siania reżimowej propagandy w GW, tvn i ostatnio w Onecie?

  • Jasne, ale ciekaw jestem nie tyle zawartości co wyglądu i wybranego CMS.

  • kerios83

    wordpress albo drupal, raczej stawialbym na wordpressa – bo to serwis dla masy (ciemnej) 😛

  • Refleksja po powstaniu nowego projektu Lisa:) Dlaczego uśmiech:) a wiadomo, przez internautów Tomasz Lis zostanie zapamiętany jako ekspert ds. Parówek:) A tak pomijając wątek parówkowy:) Dobry pomysł na stronę, tylko po co dawać tam polityków, przecież oni sobie będą reklamę robić i jeden na drugiego pisać, sama pyskówka będzie.

  • Ze wszystkich stacji go „wywalili” to założył swoją internetową. Ale trzeba przyznać, że artykuły ma normalne, a nie poprzedzielane reklamami jak konkurencja.