JomSocial ma własny system obsługi wydarzeń, owszem, ale nie każdy chce od razu społeczność uruchamiać, aby umożliwić internautom możliwość rejestracji na wydarzenia zwane powszechnie z ang. eventami. Czasami także budując stronę dla agroturystyki potrzebujemy prosty formularz rezerwacji. I rzeczywiście dla Joomla jest kilka komponentów, po które warto sięgnąć – jedne są tańsze inne droższe.

Jeśli chcemy maksymalnie ograniczyć koszty możemy wykorzystać komponent do budowy formularzy (czy rozbudowany kontaktowy) i zbudować prosty mechanizm, który będzie nas e-mailowo powiadamiał o nowych zgłoszeniach. Tu może się przydać również nowy komponent o nazwie Registration Form (joomseller.com). Ma kilka zalet, które mogą nam ułatwić ten proces, ponieważ stosunkowo łatwo buduje się za jego pomocą tego typu formularze wraz z dodatkowymi opcjami np. pokój z balkonem za dodatkową opłatą. Aktualnie rozszerzenie wspiera płatności tylko za pomocą PayPal-a.

Registration Form - Komponent do budowanie formularzy rezerwacji

Tego typu rozwiązania mają to jednak przynajmniej  dwie wady. Nie mamy kontroli nad ilością zgłoszeń, a więc może się okazać że zapisze się więcej osób niż „powinno”, oraz osoby zainteresowane nie widzą ile miejsc jeszcze wolnych pozostało. Poza tym wydarzenia to coś więcej niż zwykły formularz zgłoszeń, warto zatem zadbać o całą jego oprawę graficzną za pomocą jednego wspólnego (dedykowanego) narzędzia. Tu z pomocą może przyjść Events Booking Pro (joomseller.com) – demo produktu prezentuje się bardzo dobrze.

Events Booking Pro - dla Joomla

Events Booking Pro - system do rezerwacji na wydarzenia

Rozszerzenie można użyć zarówno pod Joomla 1.5, jak i Joomla 1.7, co z pewnością ułatwi nam życie i wybór. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić $26 (~110 zł) jest śmieszna w stosunku do ogromu możliwości jakie otrzymamy.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji