Samo zrobienie strony www to krok pierwszy, kolejnym jest długotrwały proces pozycjonowania i optymalizacji, tak aby efekt naszej pracy zobaczyło jak największe grono ludzi. Co z kolei przekłada się na ilość odwiedzin w statystykach, ale także ilość osób  które skorzystają z twoich lub reklamowanych u Ciebie na stronie usług. W przypadku sklepu internetowego = zwiększonej sprzedaży. Czy zatem warto sobie dopomóc, odpowiedź może być tylko jedna – tak warto!.

zamów książkę z wyd. helionJeśli nie chcesz wydawać kilkuset złotych miesięcznie na usługi osób odpowiedzialnych za pozycjonowanie możesz samodzielnie zastosować techniki i sposoby opisane w książce „Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak się to robi„, najnowsze wydanie III zawiera jeszcze większy zestaw informacji niż poprzednie. Widać, że autorzy się postarali na 380 stronach znajdziesz niemalże wszystkie informacje, które według nich powinna znać każda osoba, która chciała by zgłębić ten temat. Opisano zatem techniki pozycjonerskie , co ciekawe, znalazło się również miejsce na omówienie nie do końca etycznych metod pozycjonowania oraz opis kilku niezbędnych narzędzi.

Wspomniana książka napisana jest przystępnym językiem i dlatego nadaje się również dla osób, które nie mające głębszej wiedzy o wyszukiwarkach i pozycjonowaniu. Myślę, że sporo porad będzie cennych także dla osób, które posiadają serwisy internetowe od dłuższego czasu i zastanawiają się co by tu zmienić, aby zwiększyć ruch na stronie.

Jakbym miał spojrzeć krytycznie na tą pozycje, to zabrakło mi tylko jednego wskazania skuteczności każdej z tych metod, choć wiem, że było by to trudne zadanie. Ponieważ algorytm przeglądarki Google wciąż się zmienia, i nie ma jednej uniwersalnej metody, oprócz oczywiście doskonałej i niepowtarzalnej treści. Pewne kwestie zostały opisane dość powierzchownie. Bardzo by się przydał case study, czyli od czego zacząć i w jakiej kolejności pozycjonować i optymalizować stronę.
Zabrakło mi także omówienia kar, które nakładane są przez Google i co zrobić w takiej sytuacji, liczę jednak że w edycji IV autorzy dołożą te kilka stron więcej.

Podsumowując, obowiązkowa lektura dla tych osób co mają czas na pozycjonowanie i nigdy wcześniej się tym nie zajmowały na poważnie.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji