Jak można było przeczytać w oficjalnym komunikacie na temat komponentu K2, projekt nadal jest rozwijany (tak wiem, że wolno, o czym dalej). I nowa wersja 2.5 w pełni zgodna z Joomla 1.7 pojawi się jeszcze w miesiącu październiku, na razie nadal jest RC (link na dole), ale jak widać jest ona na tyle stabilna, że jej twórcy stwierdzili że czas ją oficjalnie rozpropagować.

Dla przypomnienia dodam, że obecna wersja 2.4.1 jest z września 2010, a więc sprzed roku. Od tego czasu w CMS Joomla wiele się zmieniło. Choć projekt był bardzo ciekawy, jeśli weźmiemy pod uwagę „domyślne ograniczenia” Joomla 1.5. To jednak w przypadku Joomla 1.7 wiele rzeczy ewoluowało, tym samym komponent stracił wiele na innowacyjności. Jak będzie z wersją 2.5 – okaże się już wkrótce.

Programiści planują także prace nad K2 v3, która to będzie miała przepisany kod od początku, aby go zoptymalizować pod kątem wydajności oraz funkcjonalności (jak np. muliti-kategorie, lepszy panel zarządzania artykułami od frontu). Źródło:  community.getk2.org

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji