Oficjalny Katalog Szablonów Joomla (JTD) – już wkrótce

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Najprawdopodobniej w przeciągu  kolejnych kilku tygodni ukaże się oficjalny Katalog szablonów dla Joomla (JTD),  to będzie coś podobnego do JED – tyle że z szablonami. Będzie to zbiór szablonów: darmowych i komercyjnych, wszystkich dostawców, którzy zdecydują się je dodać, tylko pod warunkiem, że kod PHP będzie na licencji GPL.

Przyznaje, że sam chciałem uruchomić tego typu stronę, ale wiadomo Joomla.org będzie i ma większą siłę przebicia.

Jest zbyt wcześnie, aby opowiadać więcej, ale wydaje się jasne, że ten nowy projekt będzie pomagał tym, którzy często muszą znaleźć konkretnego szablonu dla konkretnego projektu. Będzie zatem podział na kategorie tematyczne, tagi, wsparcie wersji, oceny, a co najważniejsze będą zrzuty ekranu (~4) co pomoże dokonać właściwego wyboru przed pobraniem.

 • Marek

  No w końcu! Najwyższy czas żeby można było je w jednym miejscu oglądać.

 • jlmrafael

  Katalog z pewnością pomoże początkującym i poszukującym darmowych szablonów, jednak jeżeli chodzi o rozwiązania komercyjne to nie oszukujmy się, liczy się tylko wielka trójka czyli Gavick, Rockettheme, Yootheme, a później długo, długo nic.

 • Bez przesady z tą „wielką trójką”. Firm tworzących wysokiej jakości szablony Joomla! sprzedawanych jak ja to mówię „na kopy”, jest trochę więcej, aniżeli trzy wymienione.

 • Randal

  Joomlart bije ten śmietnik z Rockettheme na głowę. Ostatnie szablony to wręcz wzorce.. Truno mi uwierzyć że po takim spadku formy RT i wzroście tak świetnej konkurencji jak choćby wspomniany Gavick – Rockettheme utrzymywał długo swoją pozycję jeśli będzie im się zdarzał znośny szablon raz na parę miesięcy. RT trzyma się na pozycji którą wypracował jako jeden z pierwszych ( o ile nie pierwszy ) klub z prawdziwego zdarzenia. Na pewno pierwszy duży.

 • Homer

  A nie zapomnieliście o Yootheme – moim zdaniem to też pierwsza liga

 • Marek

  Dla mnie te kluby to jest masakra. Wolałbym płacenie za pojedynczy szablon a nie jakieś kluby. Dlatego nie korzystam wogóle z oferty stron „klubowych”.

 • wojtek

  Ale chyba już jest coś takiego:
  http://www.bestofjoomla.com/

 • Grzesiek

  Od kilku lat mam konto developera na rockettheme i czasem zastanawiam się czy są najlepsi. Porównuję głównie z gavickiem i joomlart – wizualnie ich szablony często bardziej mi się podobają. Myślę jednak że RT ma najfajniejszy framework (opieram się tu tylko na screenach bo pracowałem tylko na RT). Czasem kiedy wypuszczają nowy szablon można doszukać się wizualnych nawiązań do poprzedniego – więc faktycznie coś tu jest nie tak.
  Po za tym oni też od siebie zrzynają RT entropy – JA bistro
  RT momentum – JA tiris,
  Jeszcze ciekawiej robi się kiedy porównujemy templejtki – np z zakładek „Positions layout”. Tu widać że RT ma więcej predefiniowanych styli css dla modułów. 3 ostatnie templejtki JA – patrząc z tej pozycji niewiele się od siebie różnią. Wstawienie kilku ładnych grafik w demo powoduję że są inne i tyle