Otrzymaliśmy od producenta najnowszą wersje JomSocial 2.4 beta 1 (community_pro_2.4_Beta_1). Instalacja przebiegła bez problemów, na szczęście – aczkolwiek wiem, że użytkownicy mają problemy z brakującymi bibliotekami Zend Plugin, które w razie potrzeby należy zainstalować osobno. Przejdźmy jednak do opisania nowości.

Nowa wersja to przede wszystkim kolejne zmiany, ale nie można ich jednak nazwać ewolucyjnymi, ale z pewnością kilka okaże się przydatnych:

  • Galeria – uległa modyfikacji, zdjęcie albumu jest teraz po lewej stronie zaś pozostałe zdjęcia po prawej. Nowe zdjęcia można dodawać przeciągając na specjalne okno. Galeria została wzbogacona o mapę – gdzie można wskazać lokalizacje, gdzie zdjęcia zostały wykonane. Użytkownik może po kliknięciu dodaj zdjęcie utworzyć nowy album albo skierować je do istniejącego albumu. Jeśli nic nie wybierze zostaną one dodane do domyślnego albumu.
  • Filmy – dodano nieobowiązkowe pole lokalizacja filmu, będzie przydatne jeśli nie chcesz w opisie zamieszczać tego typu informacji. Tym bardziej, że mamy też mapę lokalizacji filmu – usługa google maps znalazła tutaj po raz kolejny zastosowanie.
  • Wydarzenia – podczas tworzenia można wybrać wydarzenie całodniowe, nie trzeba zatem wpisywać daty i czasu zakończenia. Pojawiło się pole krótki opis obok długiego, jako fakultatywnego. Pojawiły się nowe zakładki oraz opcja kadrowania zdjęcia wydarzenia.
  • Powiadomienia – dodano sporo nowych powiadomień o tym co się dzieje w serwisie, także użytkownicy mogą dostawać jeszcze więcej „spamu” co kto zrobił.
  • Nowe frazy językowe – dla frontu i admina. Przy okazji zaktualizowałem i poprawiłem kilka innych.
  • Wersja Beta miała jeszcze niedoskonałości, mam nadzieje, że to naprawią.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji