Na pewno się znudził ci się, tak jak mi,  standardowy sposób w wydarzenia są prezentowane w JomSocial. Normalnie są one prezentowane jako lista wydarzeń. Nie wiem czemu, ale kilka wbudowanych modułów jest słabych i należy posiłkować się „cudzymi”.  Tym samym od wczoraj wydarzenia można przedstawić w bardziej naturalny sposób – w widoku kalendarza.

Moduł Events Calendar (kalendarz wydarzeń), stworzony przez Andrew Peeling (spacerobotfive.com) – może wyświetlać wydarzeniami w JomSocial z formie tradycyjnego kalendarza, wyglądem przypominający ten googlowy. Kalendarz korzysta z biblioteki jQuery, pozwala to zmniejszyć obciążenie serwera i przyspiesza ładowanie modułu. Ponieważ brałem przez weekend w testach tego komercyjnego modułu ($9) gwarantuje, że w pełni obsługuje on nie tylko polskie znaki, jak i ma możliwość przestawienia dnia, który rozpoczyna tydzień.

W opakowaniu z modułem znajdziesz mini podręcznik z poradami typu: „Jak kategorii zdarzeń wyświetlane w różnych kolorach” lub „Jak stworzyć inny motyw „. Z tego co wiem, dwie inne firmy deweloperskie, które oferują własne kalendarze dla Joomla! również pracujemy nad takim rozszerzeniem. I to jest duża szansa, że w tym miesiącu konkurencja urośnie. Co nie zmienia faktu, że Andrew był pierwszy.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji