Może Cię zdziwię, ale developerzy najnowszej wersji Joomla! 1.6 i kolejnej 1.7 usunęli zbędny, ich zdaniem, element mianowicie komponent + moduł sondy. Tym samym osoby, które chcą dodać taką funkcjonalność chociażby w najprostszej formie zdani są na  …dodatkowe rozszerzenia. Przy okazji dla tych co im się myli (z definicji): sonda –  to jedno pytanie na które zaznacza się odpowiedź, z kolei ankieta może przybrać formę otwartą, czyli że oprócz pytań typu zamkniętego jak w sondzie, znajdzie się pytanie typu: Co pan(i) myśli o … .

Jednym z najlepszych moich zdaniem, a do tego nowych rozwiązań jest AcePolls (joomace.net/joomla-extensions/acepolls) – przypomina on swoimi funkcjonalnościami „pierwowzór”, a mianowicie apoll (afactory.org). Tym razem jednak otrzymujemy wszystko w jednym pliku, do tego dostępne są dwie wersje, dla obu Joomla!. Z ciekawych możliwości dodam tylko blokady: IP, cookies i na użytkownika – dzięki czemu uda nam się w dużym procencie zachować wiarygodność naszej sondy. Nie mówiąc już o ładnym sposobie prezentacji wyników, w postaci wykresu kołowego lub słupkowego.

p.s. Wersja beta2 [25.11.2011]  spolszczenia  , instalacja ręczna, pliki językowe skopiować do folderów językowych , ich układ w ZIP’ie odzwierciedla już ten z CMS-a–> AcePolls_v107-pl-rozpakuj-pliki

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji