Z cyklu rozszerzenia pogodowe prezentujemy mini mapkę pogodową dla wybranego miasta w Niemczech. Wiemy bowiem, że także klienci z tego regionu dosyć często pojawiają się z zapytaniem o stworzenie strony www.

Na stronie www.wetter.de udostępniono prosty konfigurator Wetter-Widget, który służy do pokazania podstawowych danych pogodowych. Domyślnym miastem jest Berlin, ale już podczas konfiguracji możesz sobie wybrać inne miasto. Także zmienić kilka opcji, a także szerokość widgetu wybierając 2 lub 4 szpalty (Spalten). Oczywiście internauci mogą samo wpisać inne miasto, a wtedy mapka pokaże im pogodę w innym landzie.

Co ciekawe, wygnerowany kod ma min. 3 odnośniki do strony źródłowej, a więc także do pliku CSS, JS i obrazka z logo wetter.de. Jeśli chodzi o te dwa pierwsze spokojnie możesz je przenieść na swój hosting, a więc potem spokojnie dokonać modyfikacji w pliku szablonu (CSS) i zmienić ścieżkę. Niestety wszelkie próby kombinacji z logiem skończą się niedziałającą mapką pogodową. Oczywiście kod wklejamy do np. modułu, przy wyłączonym edytorze WYSIWYG, albo korzystając z dodatku który umożliwia osadzanie dowolnego kodu w treści.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji