Jednym z życzeń większości klientów, jest to aby zdjęcie prezentowane w artykule Joomla! było „małe”, a dopiero po kliknięciu stawało się duże.

Do tego celu wykorzystamy mavik Thumbnails – darmowy dodatek (GPL), spolszczony. Służący do automatycznego tworzenia miniatur zdjęć, które zostały umieszczone w artykułach. Jednocześnie do każdej zmienionej (pomniejszonej) fotografii dodaje link do jej niezmienionej wersji, która w pełnym rozmiarze wyświetlana jest jako półprzezroczysta nakładka na stronę. Możliwe są trzy sposoby prezentacji: Slimbox, Highslide (dla niekomercyjnych stron) lub Joomla Modal.

Miniatura w widoku blogu może służyć także jako link do pełnego artykułu.

Najnowsza wersja wprowadziła kilka ulepszeń m.in. możliwość wyboru do jakich zdjęć mają być tworzone miniatury (z klasą czy bez klasy „class”). Dodatek jest kompatybilny z Mootools 1.1 i 1.2, oraz co ciekawe współpracuje z obiema wersjami Joomla 1.5 oraz 1.6.

Jeśli jednocześnie z tym dodatkiem używasz modułu Q login popup , możesz zauważyć mały zgrzyt, kiedy oba rozszerzenia korzystaja z metody „Joomla modal” w postaci dziwnego rozczłonkowania tła pod obrazkami. Aby to naprawić wystarczy, że utworzysz mały prostokąt biały PNG (np.32x32px)  i podmienisz go z plikiem modułu loginf1.png.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji