istock_7489708xsmallPrzyznaje, że ostatnio dostaje bardzo dużo różnego rodzaju e-maili związanych z serwisami społecznościowymi, a dokładniej ich budową etc. Zapewne związane jest to z ukazaniem się książki „Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja„. Odpowiedź na jedno z pytań postaram się w skrócie odpowiedzieć także tu, na łamach tego bloga.

Jaki wybrać szablon dla Joomla! 1.5.x – aby odpowiadał stylowi typowemu dla serwisu społecznościowego?
Hmm, trudne pytanie, ponieważ trzeba zadać kolejne pytanie, dla kogo ów serwis ma być skierowany – jakiej grupy odbiorców. Bo może się okazać, że należy zbudować go od zera. Kolejne pytanie to jakim budżetem dysponujemy? Jeśli niewielkim należy się zainteresować tzw. gotowcami, czyli szablonami, które zostały już zaprojektowane dla konkretnych rozwiązań (komponentów) oferowanych dla systemu Joomla!. Poniżej kilka z nich:

  1. JA Sulfur (dla JomSocial)  –> http://www.joomlart.com/templates_club/club_portfolio/ja_sulfur.html
  2. CommunityPraise (dla JomSocial) –> http://www.joomlapraise.com/club-joomla-templates/communitypraise.php
  3. Comuna3 (dla Jom Social) –> http://demo.templateplazza.net/comuna3_jomsocial/
  4. MyCommunity (dla Community Builder) –> http://templates.joomlapolis.com/demo/mycommunity/j15/

Jeśli któryś z nich wpadł Ci w oko, w ciągu kilkunastu minut po opłaceniu możesz stać się ich szczęśliwym nabywcą, a tym samym po zakupie komponentu w ciągu powiedźmy 2 dni możesz mieć w pełni działający serwis społecznościowy. Dlaczego 2 dni, a nie 2 godzin? Otóż dlatego, że przeważnie oprócz samych ustawień, dodania kilku kont przez twoich znajomych, musisz dopracować spolszczenie i szablon zmieniając chociażby logo. Pozostaje jeszcze kilka godzin jeśli nie dni na testy, testy i poprawki.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji