joomla 1.5.13Joomla! podobnie jak Microsoft powoli przyzwyczaja nas administratorów do częstych aktualizacji CMS-a. Z jednej strony rozumiem system musi być szczelny, bo przecież licho nie śpi, ale z drugiej strony jest to męczące. Jeśli w przypadku MS Windows poprawki ściągają się same i aktualizują system niemalże bez mojej interakcji, a co najważniejsze „strachu” że coś się …wysypie tak w przypadku stron internetowych – mam krople potu na czole. Bez względu na uprzedzenia – warto robić aktualizacje >>pobierz paczkę aktualizacyjną <- Joomla! 1.5.13 !?

No i stało się wczoraj zareklamowałem poprawkę, a dziś muszę po niej sprzątać. Komponent Media – po prostu nie działa, a u niektórych działa nieprawidłowo. Obawiałem się tego i zaktualizowałem tylko 2 serwisy – no i mam mniej sprzątania, niż gdybym zrobił to 10 razy albo i więcej. Moja rada: zaktualizować wszystko oprócz nieszczęsnego folderu administrator\components\com_media\views\media i powinno być dobrze. Co za wtopa ze strony Centrum J!.

Przy okazji oficjalne forum pochwaliło się jeszcze jednym błędem: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=430&t=423159 – na szczęście są i  patches do tego.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji