Kunena i Agora forum – nowe wersje

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Oba komponenty forumowe doczekały się nowych wersji, Kunena 1.6.1 oraz Agora 3.0.141. W przypadku pierwszego rozszerzenia zmiany dodały kilka nowości, oraz poprawki błędów. W przypadku Agory jest to głównie aktualizacja błędów bezpieczeństwa. Zapewne zaciekawi was fakt, iż projekt Agora został przejęty przez firmę Anything Digital, LLC i stał się już komercyjnym produktem (!), zatem aby pobierać aktualizacje musisz wykupić członkostwo, ceny już od $29/rok.

 • davit

  Przed aktualizacja warto sprawdzić czy serwer obsługuje min PHP 5.2.3 . Także Kunena 1.61 potrzebuje Mootols w wersji 1.2 a jak wiemy, wiele szablonów sypie się po włączeniu tej wtyczki. Jej wyłączenie powoduje ze w Kunena 1.6 brakuje uśmieszków i edycji tekstu.
  Mi się nie udała aktualizacja, po aktualizacji pokazywało błąd 301 i nie można było wejść ani do kategorii, ani do postu. Zdegradowałem już wersje do 1.6

 • Mam cichą nadzieję że Kunena nie pójdzie w ślad Agory i pozostanie ‚Non-Commercial’, podobnie jak większość jej rozszerzeń.

 • Sajmon

  Ostatni zaprzestałem używać agory, za dużo problemów. Już myślałem że będę musiał używać phpBB z mostem, ale znalazłem super forum do Joomla oparte na MooTools. Rozszerzenie nazywa się Ninjaboard. Panel jest bardzo czytelny, a samo forum efektownie integruje się ze stroną i co najważniejsze wszystko jest w CSS co pomaga w dostosowaniu do strony.

 • Marek

  Ludzie od Kuneny na twitterze wyśmiali komercję w Agorze i zapewnili, że nie mają zamiaru wprowadzać opłat za ściąganie łat bezpieczeństwa.