Komponent Virtuemart przez kilka ostatnich lat był najbardziej popularnym i rozbudowanym rozszerzeniem  typu ecommerce dla Joomla!. Jednakże, VM ma już zbyt wiele oznak siwizny i stagnacji.

Nowe wersje wydawane są coraz to rzadziej, a ich „nowości” skupiają się głównie na poprawianiu błędów niż wprowadzaniu ulepszeń. Jest jednak szansa, że coś się może zmienić. Nadchodząca wersja 1.1.6 usunie w końcu zgodność z poprzednią wersją Joomla!, tym samym otworzy to drzwi dalszemu rozwojowi.

Czy jednak w czasie, kiedy na rynku wyrosła już silna konkurencja VM ma nadal siłę się obronić? Szczególnie widać to po wbudowanym system szablonów jest tak ciężki do modyfikacji, że potrzeba umiejętności specjalisty, aby go opanować i zmienić.To system który wymaga osobnej książki, i to nie z powodu jego obszernej funkcjonalności, ale stopnia skomplikowania obsługi niemalże wszystkich opcji.

Także małe są szanse, aby stara, jakby nie było, platforma Virtuemart była wstanie podźwignąć rewolucyjne zmiany w Joomla! 1.6, zatem … chyba dobra pora aby zacząć myśleć o czymś innym.

Alternatywy już są, o czym zresztą już kiedyś pisałem:

  • Tienda
  • RedShop
  • K2Mart
  • Virtuemart VMX (taka ciekawostka wprost z Niemiec)

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji