Ponieważ weekend dobiega końca pora na podsumowanie kilku ostatnich dni w telegraficznym skrócie.

  1. Dziś liczba rozszerzeń na JED zamknęła się w okrągłej liczbie 6000. Patrząc obiektywnie, powstaje nowa web profesja. Osoba, która zna ponad 3/4 dostępnych rozszerzeń i potrafi je dopasować do danego projektu.
  2. Aktualizowano edytor JCE (joomlacontenteditor.net) do wersji 1.5.7.5, nowa wersja to głównie poprawki oraz aktualizacja silnika TinyMCE.
  3. JCE wzbogacił się także o kilka rozszerzeń np. o edytor zdjęć online, szczegóły na JED
  4. Oficjalnie zapowiedziano JomSocial 2.0, która ma pojawić się jeszcze w tym roku. Nowości będzie kilka, pierwsza związana z tworzeniem odrębnych profili np. nauczyciele, uczniowie . Obecnie jest rozszerzenie, które to oferuje, ale jest komercyjne. Druga, równie ciekawa, to możliwość podpięcia pod menu wyników wyszukiwania, a więc np. pokaż tylko kobiety, czy mężczyzn. Trzecie, to zwiększenie opcji konfiguracyjnych dla administratora. O części zmian przeczytacie na ich blogu.
  5. Firma adminpraise.com kombinuje jak tu ułatwić życie administratorom Joomla! 1.6, tworząc dla nich maksymalnie użyteczny szablon panelu. najnowsza koncepcja jest do obejrzenia tutaj. Przy okazji ich komercyjny moduł+plugin – Activity Log – wzbogacił się o opcje śledzenia aktywności związanej z komponentami K2 and FLEXIcontent.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji