Znudzony przepisywaniem cudzych artykułów? Ba przy okazji, nie zawsze wolno, albo wolno ale odpłatnie. Sięgnij zatem po zasoby z kategorii Automatic Articles na JED.  W tym temacie, jest kilka (darmowych) komponentów po które warto sięgnąć:

  • Ninja RSS to Content (nowość)
  • Feed Gator RSS (nowość)
  • 4RSS
  • JuliaRssToArticle

Ich zadanie polega na automatycznym stworzeniu artykułów (przypisanych do określonej kategorii) na podstawie podanych przez ciebie kanałów RSS. Przeważnie obsługują one, następujące formaty: RSS 0.90 – 2.0, Atom 0.3 oraz 1.0. Mając już artykuły z RSS możesz nimi swobodnie zarządzać wpinając lub ubierając je w fotografie i dodając efekt slideshow, przesuwacza, przewijacza etc. Jedynym wymogiem jest odnalezienie wartościowych RSS, wiadomo czym dłuższe tym cenniejsze. Jeśli zatem Twój klient chce mieć automatycznie aktualizujący się serwis, dostarczysz mu taki.

Oprócz tego typu praktyk, są moduły mniej inwazyjne, a więc takie które „na żywo” pobierają i wyświetlają RSS z określonego źródła. Kilka takich rozszerzeń znajdziesz na  JED. Część z nich jest płatnych, ale dzięki temu oferują szerszą gamę możliwości konfiguracyjnych.

Czy można pobrać automatycznie (lub półautomatycznie) treści z serwisu, jeśli nawet nie ma własnego kanału RSS. Technicznie jest to do zrobienia, szczególnie jeśli zawsze chcemy „pożyczyć” tylko określony fragment z danej strony. Etyczne jest to naganne, wiadomo jeśli ktoś chciałby się w ten sposób dzielić dał by kanał RSS. Czasami, jednak CMS, jak i same komponenty są na tyle „głupie”, że wystarczy znać (wpisać) odpowiednią ścieżkę URL, dzięki czemu mamy dostęp do kanału RSS z danej kategorii, mimo iż administrator kanału nie udostępnił. Ja zam jeden taki komponent ;)

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji