przykład statystyk modułu advertisementDziś krótka porada dla planujących publikować w swoim drupalu reklamy. Ponieważ najpopularniejszym systemem jest adsense naturalnym wyborem dla wielu witryn będzie adsense injector. Umożliwia on rozpoczęcie publikacji reklam adsense zaraz po zainstalowaniu, praktycznie bez większej konfiguracji (podajemy tylko nasz adsense ID i wybieramy bloki i miejsca – np. osadzenie w prawym górnym rogu, lub po drugim akapicie  treści).

Z mojego doświadczenia wynika jednak, że warto poświęcić kilkanaście minut więcej na opanowanie modułu advertisement, który świetnie radzi sobie z wyświetlaniem nie tylko adsense, ale również innych form reklamowych – tekstów, obrazków czy html. Co więcej można go tak skonfigurować, aby nasi użytkownicy dodawali ogłoszenia drobne, albo dać naszym sponsorom wgląd w konkretne kreacje (np. ich bannery), tak aby mogli śledzić na bieżąco ich statystyki. Do tego dochodzi możliwość deaktywacji reklamy w danym dniu lub po założonej liczbie odsłon.

Moduł Advertisement jest bardziej elastyczny, pozwala wyświetlać wiele różnych kreacji (np. obok adsense linki z programów partnerskich, bannery sponsorów, kody html z sieci afiliacyjnych), posiada graficzne i tekstowe statystyki, oraz czytelny model uprawnień do poszczególnych jednostek reklamowych. Ponadto utrzymywanie obok siebie 2 modułów realizujących pokrywające się funkcje, przy dużej odwiedzalności witryny, potrafi spowodować niepotrzebne obciążenie serwera.

Wszystkim próbującym zarabiać na stronie poprzez sprzedaż powierzchni reklamowej polecam ten moduł.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji