Siostro, suwaczek…

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
Tabs & Slides
Tabs & Slides

Tak wiem tytuł jak najbardziej dwuznaczny, ale przecież nie tego uczą na dziennikarstwie – załap ludzi na tytuł. Pomysł na ten wpis zrodził się dokładnie dwa dni temu, kiedy w pracy musieliśmy rozstrzygnąć kwestie, jak zaprezentować w prosty i efektowny sposób treść, tak aby była ona widoczna na 1 stronie. Wtedy mój wybór padł na sprawdzone już rozwiązanie, a mianowicie Tabs & Slides (in content items) –  joomlaworks.gr. Po pierwsze jest on wygodny, szybko się instaluje ten dodatek, działa z Joomla! 1.5 i staruszku.

Jego istota polega na tym, iż w treści artykułu dodajemy specjalny znacznik {slide}, który powoduje to, że treść dzieli się na pola, które znajdują się w rozsuwanych belkach (demo). Jednyną bolączką tego rozwiązania był fakt, iż programiści nie wpadli na to aby jeszcze bardzo małym nakładem pracy dorobić przycisk, który by zautomatyzował dodawanie ów znacznika. I tak tym sposobem przeszukując odmęty internetu i grzebiąc w kodzie i grafice – powstał spolszczony i estetyczny button’ik. Dodatkowy przycisk jest do pobrania NOWY LINK . Czyli kolejność następująca: najpierw ściągasz dodatek Tabs & Slides, potem kolejny,  instalujesz w Joomla! i oba publikujesz. W rezultacie otrzymujesz (patrz obrazek), wygląd suwaczków można zmieniać edytując CSS i dwa pliki graficzne:

suwaczek-kod

Oczywiście nie jest to jedyny dodatek, który to robi. O reszcie napiszę trochę później.

  • o taak 🙂 T&S wielokrotnie już wykorzystywałem, chyba najprostsze w użyciu narzędzie do tego typu bajerów 🙂

  • o, dobre, przydałoby mi się takie proste cuś do drupala 🙂

  • ślicznie dziękuję, przyda się guziczek – choć nie urywam, że znajomość na pamięć dodatków do joomla, powoduję taką nastalgię …, że chce się używać klawiatury a nie przycisków, pozdrawiam

  • o rany linki wygasły, można prosić o re-upload?

    Done.

  • ale w staruszku nie chce działać – nie instaluje się

  • Andrzej

    Ponawiam prośbę kolegi. Ponieważ wygasł link czy można prosić o ponowne wrzucenie tego pluginu z przyciskiem?