CERT Polska już po raz kolejny opublikowała raport roczny (2016). Jego zadaniem jest przedstawić stan bezpieczeństwa polskiej części Internetu, patrząc z perspektywy obsługiwanych incydentów, badań oraz projektów, w których biorą udział.
Przedstawiają w nim m.in. zagrożenia i ataki w skali globalnej, także te które dotykają  naszego kraju, czego przykładem jest opis botnetu Mirai czy operacja Avalanche. W części raportu skupiającej się na polskim fragmencie Internetu szczegółowo opisano najważniejsze rodziny złośliwego oprogramowania atakującego użytkowników w Polsce, czyli m.in. ISFB, Nymaim i GMBot. Stosunkowo dużo miejsca jest o ransomware, który niestety w 2016 roku był dużym problemem tak w Polsce, jak i na świecie. Na końcu   statystyki przedstawiające liczby zainfekowanych maszyn, serwerów z podatnymi usługami oraz dane na temat phishingu.

Pobierz plik >>PDF z RAPORTEM<<


Tytułem bezpieczeństwa i praktycznej lektury dla czytelników Elimu.pl mamy prezent w postaci: kupon rabatowy (-25%): WORDPRESSH  – na książkę i eBook
Joomla & WordPress ebook książka pdf
Zabezpieczanie i ratowanie stron WordPress & Joomla – helion.pl

Uwaga! Kupon ważny tylko do 31 maja.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji