img_57e5240087d38Na stronach CSIRT GOV znajdziecie bardzo obszerny (ponad 300 stron!) przewodnik po zabezpieczeniach Windows 10. Obok ogólnego omówienia wielu funkcji wbudowanych w system operacyjny znajdziemy tam naprawdę sporo konkretnego materiału dotyczącego:

  • konfigurowania polis (GPO)
  • sterowania funkcjami przez wpisy w rejestrach
  • potencjalnych zagrożeń wynikających z niezastosowania zalecanych ustawień

Bardzo mnie cieszy fakt, że dokument nie wygląda na zbiór rozprawek napisanych przez działy PR firm sprzedających swoje produkty a naprawdę rzetelne, napisane po polsku opracowanie, które może zastąpić niejedną książkę i przydać się w codziennej pracy administratorów systemów klienckich oraz serwerowych. Nawet jeśli za publikacją stałby Microsoft (jako część promocji swojego systemu) to i tak należą się brawa autorom.

Szkoda tylko, że w książce nie znajdziemy (a może słabo szukałem) wzmianki o osobach odpowiedzialnych za materiał i jego redakcję.

PS. Oprócz zaleceń konfiguracyjnych do Windows 10 możemy pobrać dokumenty o innych wersjach okienek a także zalecenia dla linuksów (póki co poradnik NSA dla RHEL) i urządzeń sieciowych Cisco.

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji