Kolejność wpisów w WordPress

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Nie ukrywajmy WP jest prostym CMS, jest to jego zaletą, ale i zarazem wadą. Tak czasami, wydawałoby się, prozaiczne operacje jak np. sortowanie kategorii lub wpisów wymagają instalacji dodatkowych wtyczek. Tu niejako Joomla nadal ma przewagę. Czasami prowadząc stronę www bazującą na WordPress chcemy mieć kontrolę nad kolejnością wpisów – wtedy powinniśmy sięgnąć po dodatek np.: „Custom Post Order” (autorstwa OLT UBC).

Który to mimo upływu kilku lat nadal działa i pozwala sortować od frontu wpisy według : daty, tytułu, autora, czy daty ostatniej modyfikacji – w kolejności rosnącej oraz malejącej. Dodatkowo może on działać tylko na wybranych kategoriach. Uwaga, część szablonów może ograniczać jego działanie.

Custom Post Order Options

 

  • „Tak czasami, wydawałoby się, prozaiczne operacje jak np. sortowanie kategorii lub wpisów wymagają instalacji dodatkowych wtyczek. Tu niejako Joomla nadal ma przewagę.”

    Tylko, że z WP jest tak, że masz to co potrzebne i wsio. Nic ponad potrzeby typowego kowalskiego. Jak chce coś zmienić/nadpisać to masz od tego functions.php.

  • bartek

    gdzie moge go pobrac? pilnie mi go potrzeba ?????

  • Pan Tau

    Witam serdecznie. Szukam odpowiedzi/rozwiązania na stworzenie spisu treści wg polskiego alfabetu. Niestety rozwiązania typu TOC itd nie znajdują u mnie rozwiązania (nie wiem dlaczego) – litery nazwisk np na Ś, Ć, Ż, Ź znajdują się na końcu po Z. Dotyczy to również sortowania kolejności nazwisk zaczynających się od zwykłych liter… Zmieniałem już bazę danych (kodowanie znaków itp) niestety nic to nie dało. Czy Szanowni Państwo mają jakąś podpowiedź w kwestii j.w.? Będzę ogromnie wdzęczny. Pozdrawiam. BRU