Wiemy wszyscy jak wygląda ranking popularności CMSów. W czołówce WordPress, Joomla!, Drupal – produkty z tradycjami, wygrzane, przewidywalne i do bólu oklepane. Za nimi kilka skryptów również nie pierwszej świeżości. Niektórym to wystarczy do szczęścia i zbudowania tej jednej jedynej niepowtarzalnej witryny dla swojego psa, kota czy teściowej.

Jeśli jednak budujecie strony częściej niż raz na 5 lat zdarza się Wam zapewne pomyśleć „A może przy tym zleceniu poszukam czegoś innego?”, albo „Ciekawe co nowego pojawiło się na rynku?”. Ja też tak czasem mam i co jakiś czas robię rozeznanie szukając czegoś fajnego.

Tym jednak razem to my pytamy Was: jaki CMS zwrócił Waszą uwagę, zaskoczył wyjątkowo sprytnymi rozwiązaniami, skłonił do zadumy nad sensem życia czy kierunkiem rozwoju narzędzi do budowy stron. Co wydaje się wam na tyle obiecujące, że może zdobyć serca developerów na świecie i za rok, dwa albo pięć, zdetronizować albo chociaż powtórzyć sukces WordPressa? Gdzie widzicie przyszłość i powiew świeżości.

Inspiracją do tego wpisu był jeden z komentarzy naszych czytelników, dzięki któremu poznałem nie tylko Phalcon CMS ale przypadkiem dotarłem do pyd.io, który to projekt CMSem wprawdzie nie jest, ale wygląda naprawdę ciekawie. Więcej takich znajd oczekujemy (z uzasadnieniem) w komentarzach.

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji