Dziś wpis kierowany głównie do stałych czytelników, których zachęcam do komentowania.
Zastanawiamy się z Pawłem nad przyszłością i rozwojem bloga elimu. Projekt elimu początkowo miał aspiracje dostarczania tutoriali do popularnych CMSów, ale czasowe ograniczenia (nagrywanie takich screencastów jest ogromnie pracochłonne) spowodowały, że starczyło nam sił na nagranie kilkunastu lekcji do Drupala 6 i kilku do Drupala 7. Pisanie bloga szło nam znacznie lepiej, szczególnie Pawłowi, co widać po ilości jego wpisów :).
Aby nie stać w miejscu trzeba się rozwijać, zatem niżej kilka opcji, nad którymi się zastanawiamy i które być może pomożecie nam uszeregować wg priorytetów, a może też dodać nowe.
Piszcie w komentarzach co uważacie za najważniejsze z tej listy oraz czego brakuje:
- Przestańcie się ośmieszać tą Waszą pożal się boże skórką, zafundujcie sobie nowy lepszy RWD’owy i mobile-first’owy szablon (zastanawiamy się nad news2 od gavick),
- Zróbcie sobie w końcu jakieś strony elimu na FB, Google+, teraz to podstawa (osobiście mam mieszane uczucia),
- Zmieńcie system komentarzy na Disqus,
- Jak już nie dajecie rady nagrywać to róbcie chociaż jakieś minitutoriale we wpisach na blogu (np. jak wykonać jedną konkretną rzecz w danym CMS),
- Nie ma zmiłuj, zbierzcie się w sobie i nagrywajcie jednak nowe i więcej tutoriali na elimu.pl, lud tego oczekuje (a my oczekujemy pomysłów na filmy)!,
- Piszcie coś o innych CMSach, systemach eCommerce, a nawet ECMach, np: WordPress, PrestaShop, Sharepoint,
- Jesteśmy wszyscy dorośli i pracujemy w dużych firmach – chcemy więcej tematyki korporacyjnej – np. o prowadzeniu projektów, podkładaniu świń w umowach, budowaniu Architektury Korporacyjnej, SOA, szynach danych i marnych, pełnych błędów aplikacjach za grube pieniądze, używanych wewnętrznie w firmach,
Czekamy na głosy i Wasze pomysły!
Hello and welcome. I want play the game :)
1. Jeśli macie energię to jak najbardziej. Natomiast nie uważam to za konieczne – istotniejsza jest wartość merytoryczna strony. Jeśli macie się miotać, zastanawiać, czy tę skórkę, czy tamtą – darujcie sobie chłopy, więcej tutków dawajcie :)
2. Tak, chętnie bym Was zaplusował i za’like’ował i follow’ał i w ogóle. To jest konieczność, bo dziala lepiej niż newsletter i można nawiązać interakcję z użytkownikami.
3. Można, ale jak punkt pierwszy – kosmetyczna zmiana, nie konieczna.
4. To jest bardzo fajne. Choć wydaję mi się że nagranie filmu jest szybsze niż zrobienie wpisu na blogu (screeny, pisanie itd.) Tutaj robisz co umiesz, nagrywasz 10 min, komentujesz i już. Znalazłem ostatnio bardzo fajn y kanal, gdzie są właśnie krótkie filmiki odnośnie modułów, funkcjonalności, itp. https://www.youtube.com/watch?v=yxCzrkcpEvs
5. Jak najbardziej, tak i owszem.
6. Piszcie o tym, na czym się znacie. Nie ma co ściemniać, jeśli temat Was nie interesuje.
7. Mnie interesuje zarzadzanie projektami, dużymi projektami i tutaj chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej. Świnie w umowach pozwolą nam sie zabezpieczyć przed nieuczciwym kontrahentem. Info o marnych aplikacjach zużyje tylko energie na czytanie tego i spowoduje złość, nienawiśći pytania 'dlaczego tyle hajsu na ot poszlo’ – a to niepotrzebne, szkoda czasu i energii na sianie nienawiści :)
.
.
.
.
.
gratuluję wytrwałości w przeczytaniu komentarza ;)
ad.1. news2 ma tę zaletę, że podobno możemy go mieć za free, Paweł chyba dla nich pracuje czy coś :)
ad.6. ależ interesuje, pytanie czy interesuje naszych stałych czytelników (chociaż tu właściwie trzeba by zapytać tych, których byśmy nowymi kategoriami przyciągneli :P)
ad.7. to już pytanie czy iść w stronę „hajsu i enterprajsu” czy obracać się w okolicach „domorosłych włeb-masterów” tudzież „jednoosobowych startapów” :)
Codziennie przeglądam bloga elimu więc z chęcią się wypowiem:
1. Skórka jest okey i niech tak pozostanie. Zauważyłem jednak ostatnio zmianę skórki na mobile. Jest spoko, ale wchodzę na tę stronę nie dla skórki a dla treści którą nam serwujecie :)
2. Mało kiedy korzystam z serwisów społecznościowych. Dla mnie to obojętne.
3. Hehe disqus:) Może lepiej na CommentLuv? Będzie sporo komentarzy:P
4. Ja bym wolał mniej tutoriali a więcej nowinek nt. rozszerzeń czy też szablonów itd.
5. Jak wspomniałem, dla mnie to obojętne:)
6. Wolałbym niemal czytać nonstop coś o cmsach takich jak WordPress i Joomla. Fajnie by było wspomnieć o innych cms czy też skryptach.
7. Ja z chęcią poczytałbym coś o SEO, ale coś unikalnego i ciekawego.
Śledzę was od kilku lat (cholera wie ile, wydaje mi się że od 5-6lat?) i to się nie zmieni. Uważam jednak, że ostatnio blog jest rzadko aktualizowany w treści a ja bardzo lubię was czytać i kiedy wchodzę kolejny raz na blog.elimu.pl i widzę nowy wpis to.. jest super:D
Z pozdrowieniami
Jeśli chcecie mieć dużo komentarzy – CommentLuv, jeśli jednak chcecie komentarze merytoryczne to Disqus. Jeśli nie macie siły do nagrywania filmów czy pisania tutoriali to możecie pisać krótkie teksty z newsami. Pytanie, na ile będą widzialne w sieci Web gdzie tego typu strom jest multum. Polecam również wejście w społecznościówki, typu FB czy Twitter.
Odwiedzam ten blog prawie codziennie.
Interesują mnie przede wszystkim info o nowych/ciekawych
komponentach, modułach, dodatkach… do Joomli.
Przydatne informacje bezpieczeństwie, nowych wydaniach itp…
pkt. 1-3 kompletnie bez znaczenia (to tylko bajery) bez znaczenia dla treści
pkt. 4-5 chyba strata cennego czasu, jest ich tyle w sieci, że wystarczy dobrze poszukać. W tym samym czasie można napisać 3 ciekawe artykuły.
pkt. 6 – jak najbardziej OK
pkt. 7 – ok, ale tylko jako dodatek
pkt. 8 – Więcej, częściej i dużo więcej o ciekawych, przydatnych informacji o CMS i dodatkach do nich, nowościach, uaktualnieniach!
Cześć Palik, co do tematu :
1. Tak
2. Nie trawię FB i temu podobnych
3. Disqus Znam, nie używam
4. Proponuję mini tutorialne na konkretny temat. Moim zdaniem jest to dużo lepsze od godzinnego lania wody.
5. ???
6. No może o samych cms to nie, ale porównanie i opisy framework PHP np. Yii , Symfony , Zend , CakePHP, CodeIgniter. Dla czego drupal poszedł w Symfony a nie np w yii.
7. Owszem, ale tu chyba bardziej pod kątem jak wyceniać aby nie pracować za przysłowiową złotówkę.
Witajcie. I to jest właśnie blog pełna profeska ;) Zaglądam tutaj regularnie i bardzo cenie Waszą robotę. Na domiar dobrego reklamy nie walają się po stronie, co jest rzadkością.
Do rzeczy…
1. Blog=treść, lay to wyłącznie dodatek, który może pomóc w jej odbiorze bądź utrudnić go. Jeżeli wszystko będzie ogarnięte z głową, to jestem za!
2. Etam
3. Jeżeli dojdzie do zmiany wizualnej bloga to dlaczego nie.
4. 5. Im więcej tym lepiej, ale proszę nie czujcie wielkiej presji :) Będą- wspaniale, nie- trudno.
6. Zdecydowanie tak, owszem, jak najbardziej! Szczególnie ecommerce typu Presta etc.
7. Dobry pomysł, takie kompendium wiedzy przyda się z pewnością.
Pozdrawiam,
N.
1. Produkty Gavicka są fajne, ale często to przerost formy nad treścią… news2 mnie nie porywa… zmiana musi być, ale przemyślana.
2. FB nie używam… nie wiem, czy na twitterze jesteście. Pewnie musicie przeanalizować z czego będziecie korzystać i co da korzyści Wam i odbiorcom.
3. TAK TAK TAK!!!
4., 5. Nie ustosunkuję się, bo chyba i tak bym z tego nie korzystał ; )
6. Czy ja wiem… jeśli będzie to treściwe, będzie miał się kto zajmować poszczególną kategorią CMSa, to czemu nie?
7. Tak : )
Newsy macie lepsze niż większość krajowych serwisów. Szablon biedny, ale czytelny. News 2 Gavicka to całkiem inna kategoria (no chyba, że aspirujecie do oficjalnej, krajowej witryny jednego z opisywanych CMSów). Przerost formy nad treścią (jeśli Gavik to już lepiej darmowy Magazine). Mnie widziałyby się jakieś tipsy dotyczące najnowszej Joomli!
1. TAK. Moze wkoncu nie bede musial uzywac Google Developer Tools do zmiany tla z zóltego przed czytaniem czegokolwiek na stronie :]
2. NIE wszyscy preferuja czytanie blogów na FB ale social media moze zadzialac jako wspomagacz w powiadamianiu o nowych wpisach
3. TAK. Zdecydowanie, prosto i przyjemnie a strona troche odpocznie z Iframe
4. Dobra opcja
5. Kto siedzi w temacie wie ile czasu kosztuje otrzymanie blogów, wstrzymuje sie od glosu
6. Za jakis czas chcialbym poczytac o Phalcon CMS – takie ciche pragnienie – nie chece sluchac o WordPresie
7. Cos dla programistów zamiast o podladaniu swin byloby ok. Hardkorowe dociskanie performance Joomla albo chociaz rózne sposoby, proste sposoby na cachowanie w Joomlii, który CMS nadaje sie do chmury a który nie, po co komu CMS w chmurze?
No i niech niezbraknie tego co do tej pory – powiadomienia o wanych patchach i wydaniach!
Pozdrawiam,
WooDzu
1.Tak – przyda sie pewne odswierzenie
2.Nie- social media trend ktory nie koniecznie pomaga
3.jestem za
4. jestem za
5.tu naprawde ciezko sie okreslic zycie to zycie
6. Nowe nie znaczy ze gorsze jakies nowinki tez by sie przydaly
7. nie mam zdania
1. fakt, skórka dosyć „oldskulowa”, ale ma to dla mnie drugorzędne znaczenie – dla mnie ważniejsze są treści niż wygląd,
2. social media (nie jestem fanem) – ale jako dodatek ok. IMHO – jak integracja/synchronizacja będzie dobrze przemyślana i zrobiona (typu artykuł na FB pojawia się z automatu na blogu czy artykuł z blogu z automatu na FB, czy krótki wpis z twittera na blogu i na odwrót) to nie będzie dla Was uciążliwe, a pozwoli dotrzeć do nowych czytleników,
3. nie znam disqus – więc się nie wypowiadam,
4. znam ten ból z czasochłonnością video-tutoriali, minitutoriale/artykułu jak najbardziej będą ok i wystarczą,
5. patrz pkt 4.
6. inne ciekawostki ze świata CMS-ów – jak najbardziej jestem za,
7. tematyka korporacyjna – to by było super. Wykorzystanie CMS-ow, konfiguracja w intRAnecie. Coś już na ten temat było, ale mało.
naprawdę dzięki za wszytkie komentarze – większość jest zaskakująco pozytywna i motywuje do dalszej pracy… piszcie dalej a zmiany będziemy realizować w miarę możliwości :).
Chyba najchętniej widziałbym tematykę z punktu 7