Kolejna wersja JomSocial opatrzona numerem 3.2 – zapewne w przeciągu tygodnia, max dwóch pojawi się gotowa do pobrania i zainstalowania. Czym nas  zaskoczy lub też rozczaruje kolejna wersja niezwykle popularnego komponentu społecznościowego dla Joomla (2.5/3.3).

Główny nacisk w kolejnej wersji v.3.2 położono na poprawienie aktywnego paska „Co teraz myślisz/masz do powiedzenia”, który występuje na domyślnym widoku komponentu zaraz po zalogowaniu:

  • Teraz możesz dodać tam nie tylko swój nowy status, zdjęcie, ale również film, wydarzenie. Tym samym podzielić się z innymi, jak to ma miejsce na znanej niemalże wszystkim Fejsbukowej ścianie.  Dodatkowo możesz określić prywatność tego typu wpisu, czy ma go zobaczyć każdy, czy tylko twoi znajomi.
  • Dodano emoticons – aby użytkownicy mogli uatrakcyjnić przekaz słowny o elementy znane z komunikatorów lub sms.
  • W tym samym pasku możesz szybko wskazać lokalizacje na mapie, gdzie jesteś lub się udajesz, zatem inni szybciej cię zlokalizują, a ty zabłyśniesz będąc za granicą na urlopie.
  • Tagowanie znajomych w postach i komentarzach, rozmawiając a dokładnie pisząc od razu możesz wskazać (podlinkować) ludzi których znasz.
  • Udostępniono opcje dzielenia się wieloma zdjęciami na raz, a nie pojedynczo jak było do tej pory.
  • Dzielenie filmami stało się jeszcze prostsze, wystarczy wkleić link np. z YouTube.

Nie zapomniano również o poprawieniu błędów i stabilności działania całości rozszerzenia. Widać, że w końcu czują oddech konkurencji. Czy spolszczenie (PL link) jest już gotowe dla nowej wersji,  tak ukończyłem poprawki dla RC 3 teraz tak samo jak wy, ja również czekam na wersje stabilną, aby dokonać ostatnich drobnych mam nadzieje, korekt.

JomSocial 3.2 RC1 Is Here

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji