DrupalCamp Wrocław 2014Zapraszamy do udziału w konferencji DrupalCamp Wrocław 2014, która odbędzie się 16-18 maja 2014 r. na Politechnice Wrocławskiej.

Dla osób chcących poznać Drupala będzie świetna okazja – piątkowe warsztaty dla początkujących (o ile zgłoszą się chętni). Dla zatroskanych kondycją sceny drupalowej w polsce – zapraszamy w piątkowe popołudnie na sesję „Jak promować Drupala w Polsce” (będę tam i ja). W sobotę i niedzielę główne danie, czyli: ciekawe sesje, polscy i zagraniczni goście, świetna atmosfera i 200% Drupala w Drupalu :). Układ sesji poznamy już za kilka dni, a dziś zachęcamy do głosowania na proponowane sesje. Czasu zostało niewiele bo koniec głosowania już 30 kwietnia.

DrupalCamp Wrocław jest organizowany z myślą o polskiej społeczności zainteresowanej platformą Drupal – zarówno programistów, jak i studentów czy przedsiębiorców. Celem dwudniowej konferencji jest wymiana doświadczeń miedzy specjalistami i mniej doświadczonymi użytkownikami, jest to także doskonałe miejsce na promocje firm, związanych z CMS Drupal (aktywny udział w konferencji zapowiedziało wielu polskich specjalistów tego systemu zarządzania treścią).

Głównym powodem konferencji jest rosnąca popularność CMS Drupal w Polsce, o czym świadczy fakt, że w minionym roku na rynku wydawniczym pojawiło się aż 6 książek poświęconych tylko obsłudze tego systemu zarządzania treścią, a na świecie istnieje już ponad milion stron opartych o platformę Drupal. Fakt ciągłego wzrostu społeczności programistów i użytkowników widać także po ilości nowo powstałych portali poświęconych wyłącznie CMS Drupal, serii spotkań społeczności w całym kraju, a także dużej ilości ofert o stworzenie aplikacji właśnie w tej technologii.

Podczas trzydniowej konferencji we Wrocławiu znani prelegenci będą prowadzić wykłady i odpowiadać na pytania uczestników. Swoją obecność zapowiedziało już kliku cenionych specjalistów: Jeffrey McGuire (Acquia, Niemcy), Jakob Persson (Leancept, Szwecja), Rafał Enden (eeShore, Polska), Maciej Łukiański (Droptica, Polska), Sławek Szulczewski (Drupalomania, Polska), Grzegorz Bartman (Droptica, Polska) oraz Piotr Knapik (Schibsted Tech Polska, Polska). Lista prelegentów cały czas jest uzupełniana. Podczas Drupal Camp 2014 organizatorzy przewidują udział ponad 200 osób. Planowanych jest ok. 20 sesji, w tym część w języku angielsku. Będzie to czas i miejsce na wymianę doświadczeń i nawiązania ciekawych znajomości. Ponadto po konferencji przewidziane jest spotkanie towarzyskie dla wszystkich uczestników w jednym z wrocławskich klubów.

W związku z rosnącym zainteresowaniem zarówno konferencją DrupalCamp Wrocław, jak i samą platformą Drupal, podczas tegorocznej edycji organizujemy zakres konferencja został rozszerzony o dodatkowy dzień w całości przeznaczony na warsztaty. Podczas zajęć doświadczeni deweloperzy nauczą, jak posługiwać się Drupalem oraz jak konfigurować podstawowe moduły tak, aby po zakończeniu kursu, można było stworzyć własną witrynę ze średnio zaawansowanymi funkcjonalnościami. Kurs odbędzie się 16 maja i potrwa około 5 godzin, a po jego ukończeniu możliwe jest uzyskanie potwierdzenia o odbyciu szkolenia w CMS Drupal.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w DrupalCamp Wrocław 2014 zapraszamy do rejestracji na:www.drupalcampwroclaw.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny, a wszyscy zarejestrowani użytkownicy otrzymają gadżety i będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach z nagrodami.

Konferencję organizuje Akademickie Stowarzyszenie Informatyczne i pasjonaci Drupala.

Więcej informacji na stronie internetowej konferencji oraz na FacebookuTwitterze Google+.

Partnerzy medialni: Web.gov.pl, DlaStudenta.pl, Webmastah, Beautiful Code, Politechnika Wrocławska, Żak, Akademickie Radio Luz.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji