Brakowało mi takiego spisu, żebym mógł tu odsyłać osoby poszukujące profesjonalnej pomocy i opieki zawodowców od Drupala. Często na forum drupal.pl pada pytanie o koszty danego projektu i często też odpowiedź brzmi – skontaktuj się z „jedną z firm na rynku”, żeby dostać rzetelną wycenę. Sęk w tym, że firm na rynku nie ma, aż tak wiele, a niektóre są naprawdę niezłe są skuteczne ukryte w zasobach Google.

Zastrzeżenie – nie współpracuję obecnie z żadną z tych firm, choć znam część ich pracowników i jak zwraca się do mnie ktoś to odsyłam go do kilku sprawdzonych. Ale wpis ten nie ma na celu ani reklamowanie kogokolwiek ani ocenianie kto robi lepsze czy gorsze witryny oparte o Drupala. To po prostu lista, którą zgromadziłem. 

Jeśli prowadzisz firmę, która wdraża Drupala i ma już jakieś osiągnięcia (zrealizowane ciekawe projekty) to napisz do nas, z chęcią zaktualizuję ten wykaz.

UWAGA – firmy chcące znaleźć się na tej liście winny aktywnie wspierać i promować Drupala w Polsce. Można to robić na różne sposoby – od prostego faktu informowania klientów (na swojej stronie), że używają Drupala do budowy witryn, przez publikowanie studium przypadków, tutoriali, wpisów na blogu, udzielanie się w społeczności i tak dalej. Jeszcze milej widziane jest dzielenie się wytworzonym kodem lub czynne udzielanie się na drupal.org.

Firmy polskie – Drupal

Zagranica

  • https://www.acquia.com/ – jeśli oni czegoś w Drupalu nie zrobią to wyższej instancji nie ma. Acquia to załozona przez twórcę Drupala największa na świecie firma wdrażająca ten system u klientów i na własnej chmurze. Operują w USA, UK i ciągle rosną
  • https://drupal.org/drupal-services/featured lista firm z drupal.org
  • http://www.intellimus.com/ chłopaki z Pakistanu, są tu tylko dlatego, że pożyczyłem do tego wpisu ich grafikę, mam nadzieję, że jeśli przyjadą z wizytą to żeby podziękować za darmową reklamę :).

 

 

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji