Dzięki Matiemu, który przygotowuje na swoim blogu „niedzielne lekturki” z Drupala i WordPress’a trafiłem na ciekawy artykuł dotyczący obsługi obrazków w Drupalu 8. Uważam, że powinni przeczytać go wszyscy, którzy planują budowanie witryn z pomocą D8, bo wersja ta przyniesie sporo zmian w tym obszarze i warto zawczasu wiedzieć co w kropli piszczy. Tekst ten jest przy tym bardzo konkretnie napisany i zawiera dużo przykładów, wyjaśnień, ciekawostek.

Link do wspomnianego artykułu na Acquia.com.

Najważniejsze i najciekawsze (przynajmniej dla mnie) informacje, jakie znalazłem w artykule to te, że Drupal 8 będzie umożliwiał:

– budowanie witryn, na których obrazki będą responsywne (będą zmieniały wielkość w zależności od wielkości okna przeglądarki, dzięki wbudowanemu w core Drupala modułowi Breakpoint)

– dodawanie do obrazów podpisów (dzięki tagowi <figcaption>, dostępnemu w HTML5)

– łatwą konfigurację edytora WYSIWYG za pomocą przeciągania na toolbar ikonek – niby taki mało ważny bajer, ale jeden szczegół sprawia, że drupalowcy się ucieszą – dodane do edytora ikonki spowodują automatyczne dodanie dozwolonych tagów HTML do wybranego formatu wprowadzania danych.

 

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji