joomla-3-2-stabilna-wersja-cmsDoczekaliśmy się nowej, stabilnej wersji systemu Joomla 3.2. Dzięki pracy wielu osób w porównaniu do  Joomla 3.1.5 – poprawiono aż 375 błędów, w tym trzy błędy bezpieczeństwa. Przypominamy jednak o wykonaniu pełnej kopii zapasowej przed lekkomyślnym naciśnieciem przycisku „Aktualizuj”. Bowiem może się zdarzyć, że strona przestanie poprawnie reagować, czy to od frontu, czy też zaplecza z uwagi na niedopasowany komponent lub szablon.

Najciekawszą zmianą, nie tylko moim zdaniem, jest opcja wersjonowania treści, która z pewnością przyda się osobom, które prowadzą podmiotowe strony BIP oraz zaplanowały migracje CMS z bieżącej wersji Joomla 2.5. Oczywiście zmian jest więcej, również opcja Joomla App Store wydaje się być ciekawa dla osób, które nie chodzą z pendrivem z paczką 2GB rozszerzeń, jak ja mam w zwyczaju :)

Jednak jak podkreśla zespół Joomla – administratorzy korzystający do tej pory z  Joomla 2.5 nie muszą migrować do Joomla 3.2, lepiej poczekać na stabilne wydanie 3.5 w marcu nadchodzącego 2014 roku.

Pełna wersja: Joomla 3.2.0 »

Paczka aktualizacyjna: z Joomla 3.1.x do 3.2.0 »

 

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji