Choć znamy już przypadki produkcyjnych wdrożeń Drupala 8 to strona drupal.org cały czas korzysta z wersji 6. Można uznać to za dowód maksymy „Szewc bez butów chodzi”, ale infrastruktura drupal.org to nie jakieś tam kilka stronek z downloadem. Główna strona projektu Drupal to całkiem rozbudowany system zarządzania projektem ściśle zintegrowany z repozytorium kodu, zgłoszeniami od użytkowników, automatami testującymi i budującymi nowe wydania, dokumentacją API, systemem pobierania aktualizacji i tłumaczeń i tak dalej. Dlatego wieść o upgrade drupal.org do wersji 7, na kilka miesięcy przed wydaniem wersji 8, nie jest dla nikogo z drupalowego półświatka zaskoczeniem.

O tym co nas czeka w związku z podniesieniem wersji, jakie są plany wdrożenia i scenariusze awaryjne oraz kiedy spodziewać się przerwy serwisowej dowiemy się w stosownym komunikacie. Dla użytkowników końcowych najważniejsza informacja to taka, że:

Strona drupal.org może być niedostępna w dniu 31 października od 15:00 czasu UTC, przez około 24 godziny. Plan migracji zakłada, że zostanie ona wykonana w tym terminie, tylko jeśli ilość zadań na liście „todo” prowadzonej przez zespół odpowiedzialny za aktualizację osiągnie zero w najbliższy poniedziałek.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji