Open Atrium 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych dystrybucji Drupala. Zbudujemy z jej pomocą narzędzie do współpracy grupowej dla firmy, projektu czy organizacji.

Pierwsza wersja (oparta o Drupal 6) zdążyła się zestarzeć technologicznie a oryginalni autorzy poszli w innym kierunku i sprzedali markę firmie Phase2. Nowi właściciele „produktu” podeszli do tematu ambitnie i zbudowali Open Atrium całkiem od nowa, bazując oczywiście na Drupalu 7.

Trudno porównywać te dwie platformy, bo dzieli je przepaść. Łatwiej samemu spróbować i przekonać się, czy to rozwiązanie dla nas. Jeśli nie chcemy bawić się w samodzielną instalację to wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie http://openatrium.com/ (pod linkiem „Want to take a test drive?”) i nasza testowa witryna zostanie zbudowana na platformie Pantheon. Instalacja wszystkich modułów trwa dość długo – dobre kilka minut, plus następne kilka po wyborze skórki, ale warto poczekać, bo wrażenia z używania są całkiem przyjemne. Pod adresem http://dev-oa2-elimu-test.gotpantheon.com/user/register możecie zarejestrować się w naszym testowym Open Atrium 2.

Co znajdziemy w OA2? Cytując autorów podstawowe funkcje to (link do źródła):

Ciekawe czy nowa wersja znajdzie swoich fanów.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji