Od wczoraj dostępna jest kolejna, ale nadal testowa(!) wersja komponentu społecznościowego JomSocial 2.8 beta 3. Między innymi, wprowadzono nowy mechanizm tagowania zdjęć, poprawiono kompatybilność z Joomla! 3.0, zaktualizowano moduły, wtyczki i różne inne poprawki błędów. Najważniejsze zmiany dotyczą optymalizacji, stąd też zmniejszono wagę plików CSS, usunięto ZendLibrary, zmieniono wersje jQuery na nowszą. Lista ulepszeń i zmian jest długa dlatego wyjaśnią to wszystko później.

Uwaga, jeśli korzystasz z Joomla 1.5 – ta nowa wersja nie jest i nie będzie dla Ciebie (!) – twórcy komponentu stwierdzili, że ostatecznie zaprzestają wsparcia dla J1.5. Zatem musisz poprzestać na JomSocial 2.6.2, albo migrować cały serwis do Joomla 2.5 lub J3.0.

Kiedy pojawi się stabilna wersja JomSocial 2.8 , trudno powiedzieć miała być już w listopadzie, ale jak widać nie zdążyli. Zatem koniec grudnia? Aktualna testowa wersja (dostępna dla osób mających wgląd w ich forum) pełna jest drobnych błędów, zatem można się nią bawić, ale nie wystawiać dla klientów. W wolnej chwili przejrzę pod kątem zmian w spolszczeniu.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji