Fotografia: od lewej Nicholas Dionysopoulos, Brian Teeman, Ryan Ozimek

Dziś z kolei Dzień Społeczności, mniej biznesowy, bardziej dla początkujących. Będzie można wysłuchać wykładów dotyczących praktycznego wykorzystania Joomla 2.5, a także po części Joomla 1.5. Pierwszy rozpoczynający wykład będzie prowadził Ryan Ozimek, który był do niedawna prezydentem Open Source Matters (OSM) oraz członkiem OSM’s board of directors.


Ryan do godziny 10:30 zrobił typowe amerykańskie show (pol. szoł), dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogli się rozruszać, łącznie z dmuchanym pingwinem. Okazuje się,  że również Ryan Ozimek ma korzenie polskie. Pokazał tylko część slajdów z braku czasu, ale wystarczyły te, aby ludzie zrozumieli w czym tkwi siła społeczności Joomla.

Ryan Ozimek wraz z dmuchanym kolegą

Kolejny wykład należał do Dominika Kucharki, który mimo tremy starał się nakreślić najważniejsze wytyczne dotyczące optymalizacji strony w celu zwiększenia jej prędkości. Była mowa zarówno o programach do kompresji zdjęć, co ciekawe nawet Photoshop nie zawsze jest w stanie tak dobrze skompresować, jak np. PNGGauntlet 3.1.2 . Dominik omawiał zalety używania dodatku dla Joomla – JCH Optimize,  a także problemy jakie mogą wystąpić przy łączeniu plików JS. Kolejnym przedstawionym narzędziem było InterEXT, które umożliwia wyłączenie zbędnych plików.

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji