Po nieco nerwowym piątku, wiadomo przygotowania, pakowanie pakietów startowych, ostatnie szlify prezentacji – nadeszła sobota, czyli pierwszy dzień polskiej edycji Joomla! Day.

Dziś dzień biznesowy, który wypełnią prezentacje na temat praktycznych aspektów wykorzystania platformy Joomla!. Od godziny ~ 16:45 rozpocznie się moja prezentacja na temat „Papierologii stosowanej – czyli Joomla! na papierze.”. Dziękujemy sponsorom oraz organizatorom za możliwość spotkania tylu fanatyków tego systemu zarządzania treścią w jednym miejscu.

Pierwszy wykład miał Brian Teeman, który opowiadał o Joomla! 3.0, przy okazji wspomniał, iż premiera J!3.0 – planowana jest na 27 wrzesień 2012.Jego wykład był pełny humoru, a także znalazł się, a jakże wątek polski, zatem niech żałują wszyscy, którzy nie byli obecni. Prezentacji o Joomla 3 nie powstydziłby się sam Steve Jobs, tym bardziej, że momentami chciałoby się powiedzieć „amazing”.

Widać wyraźnie, że wygląd zaplecza CMS tym razem został bardziej przemyślany niż w przypadku poprzedniej wersji. Tak, Brian powiedział, że w Joomla 2.5 nie wszystko jest udane. Niektórzy nowy layout (3.0) porównują go nawet do WordPressa. Warto dodać informacje, że doradzono nam, aby wstrzymać się z aktualizacją serwisów zbudowanych na Joomla! 2.5 do chwili ukazania się wersji 3.0. A jedynie w miarę możliwości jedynie nowe projekty stawiać na Joomla! 3.0. Dlaczego, odpowiedź jest prosta żywot wersji 3.0 będzie stosunkowo krótki (podobnie jak było z J1.6), bowiem kilka miesięcy później pojawi się 3.1, a ostatecznie 3.5 – która podobnie jak 2.5 będzie
miała długi okres wsparcia. Podsumowując : przez kolejne 8 miesięcy możesz spać spokojnie, a wolnych chwilach poznawaj 3.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji