Wielu użytkowników Joomla! planując budowę społeczności sięga po komercyjne rozwiązanie o nazwie JomSocial. Ten komponent społecznościowy mający już kilkuletnią tradycje, niestety momentami rozwija się niezgodnie z tym co oczekują od niego klienci tj. administratorzy stron opartych Joomla. Czemu tak jest? Trudno jednoznacznie powiedzieć, ale zapewne chodzi o pieniądze.

Dziś opublikowano komunikat, który informuje kiedy planowane są nowe wersje JomSocial, a zatem:

Wersja JomSocial
Data realizacji
Wersja Joomla!
2.4 Listopad 2011 1.5,1.6,1.7,2.5
2.6 Kwiecień 2012 1.5,1.6,1.7,2.5
2.8 Październik 2012 2.5.*
3.0 Kwiecień 2013 2.5.*
3.5 Wrzesień 2013 3.5.*

Oznacza to, że kolejna wersja JomSocial pojawi się dopiero ~5 miesięcy po ukazaniu się pierwszej wersji JomSocial 2.6.0. To długi okres i twórcom komponentu się dostało w komentarzach. Niemalże wszystkie komentarze znajdujące się pod oficjalnym wpisem są negatywne, administratorzy (którzy kupili dostęp do JomSocial) zarzucają m.in. brak rozwoju aplikacji i funkcjonalności na rzecz działań dookoła w postaci usługi hostowania JomSocial oraz kiepski support.Co prawda tłumaczą się, że wspierają Joomla 1.5, Joomla 2.5, co oczywiste, ale zupełnie nietrafiony jest argument o J1.6 czy J1.7.

Myślę, że muszę się zgodzić z większością krytycznych uwag. Co to oznacza dla zwykłych użytkowników, otóż to że kolejny planują dodać kolejny gadżet zmałpowany z FB (także) np. w postaci osi czasu , który już nie powoduje efektu „Wow”. A ty użytkowniku płać dolarami i nie marudź – chciałoby się rzec na koniec. Niestety alternatywa w postaci CB także jeszcze odstaje od tego co byśmy chcieli mieć zainstalowane na swojej „wypieszczonej” Joomla.

Info:  www.jomsocial.com/blog/looking-into-the-future-2013-development-timeline.html

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji