Z pewnością wiele osób na tą chwilę czekały. Otóż dostępny jest darmowy szablon bazujący na frameworku Gavern (v3.3) i do tego w pełni dostosowywalny do niemalże dowolnej rozdzielczości (RWD). Co oznacza, że zbudowana na nim strona (Joomla! 2.5 tylko) będzie poprawnie się wyświetlać nie tylko na dużym panoramicznym ekranie, ale również na netbooku, czy smartphonie, o tablecie już nie wspominając. Cała „sztuczka” polega na tym, że strona internetowa (szablon) w zależności od szerokości przeglądarki zmienia swoją architekturę treści, modyfikuję wygląd elementów (np. modułów) lub całkowicie z nich rezygnuję. Mamy zatem do czynienia z na pływającymi modułami. 

Innymi słowy witryna będzie wrażliwa (dosłowne tłumaczenie) na zmiany przy czym wszystko ma działać automatycznie bez konieczności przygotowywania oddzielnej wersji (tzw. mobilnej) dla różnych rozdzielczości ekranu.  To jednak wymaga od nas o wiele większej przewidywalności. Tworząc architekturę treści od razu musimy określić czy dany moduł będziesz w stanie pokazać na mniejszym ekranie, czy będzie on użyteczny lub czy będziesz mógł z niego bez problemu zrezygnować.

Aby zobaczyć demo (link) albo pobrać szablon (link)  wystarczy udać się na stronę:  www.gavick.com/joomla-templates/free-responsive-joomla-template,91.html

Niniejszy szablon nadaje się na stronę magazynu nie tylko muzycznego i nawiązuje do wcześniejszej edycji tj. szablonu Fashion, który to już należy do puli komercyjnych. Ile szablonów typu RWD jest dostępnych dla Joomla! 2.5? Ja naliczyłem ich dziesięć, ale ich liczba wciąż rośnie.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji