Od dnia wczorajszego w oficjalnym kanale aktualizacji dostępna jest nowa wersja Joomla! 2.5.5, która to oprócz kilku błędów wprowadza kilka ulepszeń oraz nowości.

Lista nowości w Joomla 2.5.5:

  • Dodano możliwość kopiowania szablonu – ta nowa funkcja pozwala stworzyć dokładną kopię istniejącego szablonu z nową nazwą. Zawiera on wszystkie niezbędne pliki, w tym językowe.
  • Warunki korzystania z usługi – po aktywacji nowej dodatkowej opcji w Dodatku Profilu Użytkownika,  pole Regulamin  może być wymagane lub nie, a jeśli to konieczne, podczas rejestracji będzie to warunek konieczny przez nowego użytkownika, aby utworzyć nowe konto.
  • Opcja wyłączenia możliwość zmiany nazwy użytkownika w profilu – a więc to o co kilka osób pytało się ostatnio na forum.joomla – teraz jest w standardzie.
  • Możliwość ograniczenia liczby resetów haseł w określonym odcinku czasu, przydatne z uwagi na bezpieczeństwo.
  • Dodano licznik odwiedzin nieistniejącego adresu w komponencie Przekierowań – funkcja ta pozwala administratorom zorientować się czy stary adres url jest ciągle używany przez dodanie kolumny –  Odsłony 404.
  • Nowy także jest podgląd zdjęć po najechaniu na ich adres.
  • Wczytywanie kilku plików jednocześnie, bardzo przydatne jeśli szybko w zapleczu musimy dodać kilka PDF lub JPG. Oczywiście pliki wczytywane są w ramach limitów narzuconych przez serwer.

POBIERZ:

JOOMLA 3.0:

Jeśli interesuje cię co nowego, być może, pojawi się w Joomla! 3.0 w zakresie edycji treści od frontu zapoznaj się z najnowszym  filmem : http://vimeo.com/40882437 . Dla osób znających CMS concrete5 – ta wizja nie jest niczym obcym, ale w świecie Joomla! już tak, i z pewnością docenią ją twoi klienci.

 

 

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji