joomla 3.0 zapowiedzNa stronie projektu można przeczytać, że już 1 lipca ukaże się  oczekiwana wersja 3.0 (alfa – czyli testowe wydanie). Z kolei wersja beta zaplanowana jest miesiąc później, zaś wersja RC to miesiąc wrzesień. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wydawniczym stabilne wydanie może zagościć na naszych serwerach już w II połowie września, czyli na Joomla! Day 2012 – o niej z pewnością kilka słów powiemy!Jak możemy się dowiedzieć, aktualizacja będzie jak zwykle niezwykle prosta, ot jedno kliknięcie w dziale Instalacje-Aktualizacje. Co jednak warte podkreślenia twórcy tego wydania zastrzegają, że aktualizacja nie jest konieczna, a co ważniejsze nie dla wszystkich jest zalecana, bowiem zmiany mogą (wpłyną) na sposób wyświetlania szablonów, co może skutkować, że twoja strona nie będzie wyglądać tak dobrze, jak przed aktualizacją.

Stabilna wersja Joomla! 2.5, która jest obecnie najnowszą wersją ma długi cykl wydawniczy, oznacza to, że dopiero wersja 3.5 ją zastępuje, co nastąpi dopiero w 2013 roku.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://community.joomla.org/blogs/community/1586-version-30-is-coming.html

p.s.

Przy okazji jeśli wierzyć statystykom – blisko 3% . a dokładniej 2.8% stron www na świecie zbudowanych jest na Joomla! (różne wersje). Z kolei w Polsce szacuje się to na ponad 30% procent. Widać to szczególnie po stronach administracji publicznej (w tym bardzo liczne strony gminne, urzędy miast etc.) oraz strony małych firm.

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji