Zapewne nie raz marzyłeś o rozwiązaniu, które automatyczne utworzy nowe pozycje menu z nazw kategorii oraz artykułów. Dzięki nowemu dodatkowi dla Joomla 1.7/2.5 , jak zachwala jego producent, nowe elementy menu są od razu tworzone podczas tworzenia nowych kategorii lub artykułów.Gdy pozycja menu zostanie utworzona, możesz zmienić w Menedżerze menu.np. czy są one dostępne dla zarejestrowanych użytkowników, i tak dalej.

Nowe pozycje menu są zapisywane pod własnym menu,  menu o nazwie KAZAAM! Menu, które można następnie wykorzystać dokładnie jak i inne menu.

  1. Zainstaluj dodatek (plugin)
  2. Włącz dodatek o nazwie KAZAAM! – jeśli chcesz możesz włączyć opcje ” Include articles in the menu?
  3. Sprawdź czy Menu KAZAAM! jest dostępne w Menedżerze menu. Nie wiem, jak wam, ale zbudowane menu na podstawie zastanej struktury dodatek wykonał poprawnie, ale z lekkim opóźnieniem. Może dlatego, że testowałem na J1.7, a nie J2.5.
  4. Utwórz (dodaj) nowy moduł menu w Menedżerze menu, a następnie wybierz z listy KAZAAM! menu i opublikuj w pozycji menu, którą uznasz za stosowną.

Musisz się jednak spieszyć, bowiem dodatek KAZAAM! (www.php-web-design.com/Joomla-Components/kazaam.html) będzie bezpłatnie dostępny tylko przez krótki czas.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji