Darmowe szablony dla Joomla 2.5

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Okazuje się, że nie musieliśmy długo czekać aż pojawią się darmowe szablony dla Joomla 2.5. Oczywiście na ogół ich twórcami są pojedyncze osoby, które w ten sposób chcą się wypromować. Czasami też firmy tworzące komercyjne szablony wypuszczają raz na kilka miesięcy tego typu „templatkę”. Jest to dobra metoda promocji innych szablonów, które z kolei są sprzedawane, albo na sztuki, albo w ramach członkostwa.

Oto kilka takich adresów URL stron skąd możesz pobrać ów darmowe szablony (szacuje ich łączną ilość na około ~450 sztuk):

Na szczęście około 95% szablonów dobrze wykonanych dla Joomla 1.6/1.7 będzie poprawnie działać także dla Joomla 2.5, jeśli znalazł byś tylko dla tej wersji.

Proszę pamiętać, że na ogół autor zastrzega sobie pozostawienie w stopce informacji-linku do jego strony. Oczywiście jeśli zmodyfikujesz ten szablon możesz się dopisać, ale obok , a nie zamiast!

  • Dokładnie jak mówisz Paweł, jeszcze nie spotkałem szablonu z J17, który by nie działał na j25;) i oby było tak dalej;)

  • Jestem fanem joomli. Bardziej obecnie interesuje mnie optymalizacja i SEO niż robienie stron. Muszę przyznać, że tu także joomla sprawdza się rewelacyjnie. Ale mam pytanie: piszecie, że działają templaty 1.7 na 2.5 a odwrotnie czy 2.5 działa na 1.7?

  • Myślę, że tu będzie podobnie, a więc powinny działać. Ewentualne zmiany/modyfikacje mogą dotyczyć pliku xml w szablonie w kwestii numeru wersji, gdyby „starsza” Joomla krzyczała 😉