Helion właśnie wydał wtyczkę pozwalającą uruchomić „kopię” dowolnej księgarni Helion (np. Helion, Onepress, Sensus, Septem, Ebookpoint) na stronie napędzanej Drupalem 7. Taki sklep, wyposażony w link z ich programu partnerskiego, może okazać się ciekawym uzupełnieniem naszej witryny i jeszcze przynieść konkretny dochód. Helion wydał wcześniej wtyczki do WordPress’a i Joomla! ale kilka dni temu drupalowcy doczekali się wersji pod swój system.

Na stronie PP Helionu znajdziemy następujący opis funkcjonalny wtyczki:

Moduł główny księgarni

Dostęp do modułu następuje po podaniu w ścieżce adresu pozycji: http://{mojawitryna}/?q=ksiegarnia lub http://{mojawitryna}/ksiegarnia. Moduł ten zawiera dokładną kopię oferty wybranej księgarni (Helion, Onepress, Sensus, Septem i Ebookpoint) w formie prezentacji. Całość może być dowolnie zmieniana przez webmastera za pomocą arkuszy stylów.

Prezentacja wybranych elementów księgarni

Moduł definiuje 3 autonomiczne bloki, które można umieścić w dowolnym regionie systemu CMS Drupal:

  • Bestsellery – moduł wyświetla jedną z książek, które aktualnie znajdują się na liście bestsellerów wybranej przez ciebie księgarni.
  • Książka Dnia – codziennie w księgarniach Grupy Helion jedna książka jest dostępna w promocyjnej cenie uwzględniającej 20% lub 30% rabatu. Każdego dnia moduł wyświetla książkę objętą wspomnianą promocją w wybranej przez ciebie księgarni.
  • Polecana książka – ten moduł wyświetla zawsze jedną, wybraną przez ciebie książkę z dowolnej z księgarni Grupy Helion.

Sekcja administracyjna zawiera

  • Numer klienta programu partnerskiego (ID Partnera) – umożliwia podanie unikatowego numeru przypisanego na stałe do partnera. Każda pozycja przekierowana na adres księgarni zostanie opatrzona Twoim numerem ID.
  • Podstawowa księgarnia – ustawia podstawową księgarnię, która zostanie wyświetlona po załadowaniu modułu z adresu http://{mojawitryna}/?q=ksiegarnia lub http://{mojawitryna}/ksiegarnia. Ustawienie początkowe to księgarnia HELION.
  • Ilość książek wyświetlanych na stronie – pozwala na ustawienie ilości pozycji wyświetlanych na stronie. Początkowa wartość to 10 pozycji (10 książek).
  • Sposób wyświetlania – pozwala na ustawienie wyświetlania w księgarni całej oferty lub wyłącznie oferty eBooków.
  • Wyszukiwarka – uruchamia wyszukiwarkę pozycji w głównej księgarni.
  • Dodatkowe ustawienia – pozwalają na wyświetlenie listy wyboru księgarni (gdy opcja jest nieaktywna zostaną wyświetlone kategorie księgarni zdefiniowanej w sekcji Podstawowa księgarnia).
  • Kategorie opisu książek zawarte w widgetach (polecana książka, bestseller i książka dnia) są parametryzowane i pozwalają na wybór poszczególnych opcji (cena, tytuł, koszyk) pod daną pozycja.

Podstawowe ikony systemowe zawarte są w module. Istnieje również możliwość pobierania grafik z zewnętrznych źródeł.”

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji