Stabilne wydanie Joomla 2.5 i aktualizacja bezpieczeństwa J1.7.4

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Zespół Joomla! opublikował stabilne wydanie Joomla 2.5.0 – jest to wydanie, które oprócz kilku zmian zwiększających funkcjonalność CMS, poprawia także bezpieczeństwo systemu. Dla osób, które boją się jeszcze „przeskoku” do 2.5, przygotowano ręczną aktualizacje Joomla! z 1.7.3 do 1.7.4 – która przede wszystkim naprawia wykrytą dziurę, a dokładniej podatność na osadzenie kodu JavaScript (XSS Vulnerabilities).

Wersja 2.5 jest wydaniem wsparcia długoterminowego, które będzie wspierane przez kolejne 18 miesięcy. Dla projektu Joomla 1.7 koniec cyklu i wsparcia zaplanowano na 24 lutego 2012 roku.

Pełne spolszczenie dla Joomla_2.5.zip (zainstaluj z poziomu Zaplecza) – AKTUALIZACJA 29-01-2012

 • O proszę – od razu pełne spolszczenie, pięknie! 🙂 Świetnie, że nowa wersja już została wydana jako wersja stabilna. Wersja 2,5 co prawda nie wiele się różni od poprzedniczek 1.6/1.7, jednakże wydaje się być bardziej dopracowana. Jaka jest? To już doświadczymy w praktyce, nie mniej jednak dobrze się zapowiada.

 • Czekałem na to od paru miesięcy;) w weekend będzie upgrade z 1.7 na 2.5;)

 • d3v

  witam, dziękuje za spolszczenie. W kontakcie jest jakiś brak a konkretnie COM_CONTACT_EMAIL_LABEL *

 • Łukasz

  witam
  czy jomsocial działa na joomla 2.5 bez problemu?

 • czarek

  Joomla 2.5 bez komponentu komentarzy.
  Ładnie przechodzi proces migracji, Phoca Gallery należy zaktualizować do jak najnowszej wersji.
  Ciekawy moduł do analizy błędów bazy danych.
  W konfiguracji trzeba ustawić filtrowanie tekstu – białą listę, bo jej nie importuje z poprzedniej wersji.
  Pierwsze wrażenia obiecujące.

 • krs

  A mnie ciekawi czy poprawili w wersji 2.5 problem z sesjami tzn. zbyt duże obciążenie tabeli #__session Ciągle trzeba ją na MEMORY ustawiać? Macie już jakieś spostrzeżenia?

 • Łukasz

  Miałem dzisiaj chyba atak na J! 1.7.3. Usunęło mi wszystkie pliki z katalogu plugins. Sam tego w każdym razie nie zrobiłem. Spotkał się ktoś może? Właśnie robię update na 1.7.4

 • Brok

  Czy testował ktoś z Was wstawianie kodu (iframe) google maps do artykułu/modułu „własny html” w Joomla 2.5? U mnie nie wyświetla się mapa tylko link „Pokaż MOJA MAPA na większej mapie”. Na Joomla 1.5 nie ma problemu.

 • 1.7.3 !!! Łukasz sam się prosiłeś, przecież jest Joomla 1.7.5, nie mówiąc już o 2.5.1!

 • Brok – Konfiguracja Globalna – Filtrowanie tekstu – nie filtruj

 • Ja również miałem atak z tym, że na wersje 1.5 Nie chciało mi się robic aktualizacji, nie było też za bardzo czasu, zresztą stronka zapleczowa i rozwalili mi stronkę specjaliści z Izraela. Mnóstwo jest ataków od tych samych hakerów.