Joomla 2.5 beta2 – dostępna od wczoraj

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Zespół Joomla udostępnił w godzinach wieczornych nową wersje 2.5 beta2. Oczywiście zawiera ona mnóstwo drobnych poprawek błędów występujących w poprzednim wydaniu ponadto dodano dwie nowości.

 • Możliwość wyłączenia powiadamiania na e-mail kiedy Administrator tworzy (edytuje) użytkownika. Przydatna funkcja, bowiem nie zawsze chcemy, aby w określonym dniu/godzinie użytkownik dostał e-mail, że administrator „coś” z jego kontem robił.  Autorem tego rozwiązania jest Andrea Tarr.
 • Usprawnienia w przetwarzaniu zbiorczym dotyczącym operacji przesuń i kopiuj (autor zmian Michael Babker)

Przy okazji warto dodać, że jeśli twórcom się uda, to już 24 stycznia czeka nas stabilna wersja Joomla 2.5, a Joomla 1.7 skończy swój żywot. Na szczęście aktualizacja powinna być bezbolesna z poziomu działu Instalator -> Aktualizacje. Z kolei koniec wparcia, jeśli nie będzie protestów i strajków, Joomla 1.5 zaplanowano na kwiecień 2012.

Joomla 2.5 (czysta instalacja oraz aktualizacja) dostępna jest na stronie: http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=6220

 • Łukasz

  Korzystając z okazji zapytam co może być powodem następującego błędu

  „-1 – Nieznany błąd
  Kopiowanie nie powiodło się”

  pojawiającego się po aktualizacji z zaplecza.

  Mam taki problem z jedną witryną :/

 • Mariusz

  Witam. Mam pytanko nie3 na temat. Z góry przepraszam za to.
  Czy istnieje mozliwośc, by zdjęcia z treści ściaganych za pomocą komponentu feedgator miały automatycznie sformatowane marginesy i pozycje?
  Pozdrawiam

 • Jeśli ubierzesz owe elementy w odpowiednie style css, to się da w dużym stopniu dopasować wygląd do twojej witryny.

 • Łukasz

  Dobrze, może zapytam inaczej.

  Czy nadpisanie plików skryptu z paczki instalacyjnej nic nie popsuje?

  Dodatkowo jak mogę w prosty sposób sprawdzić czy jest wszystko w porządku w bazie danych? Nie chcę porównywać wszystkich rekordów po kolei.

 • Yaneq

  Przyłączam się do pierwszego pytania @Łukasza.

  Mam ten sam problem („-1 – Nieznany błąd”)
  Proszę o rozwiązanie 🙂

 • Łukasz

  A myślałem, że tylko ja to mam, że nikt nie jest w stanie mi pomóc. Najgorsze jest to, że nie wiem jak to naprawić.

 • Aga

  Witam,

  przy próbie instalacji przerabianej przez ze mnie templatki (przeróbka polegała na podmianie kolorów w pliku css oraz załączanych obrazkach). Przekopiowała ją całą na pulpit, dokonałam zmian, a następnie zzipowałam i próbowałam zainstalować na joomla. Chcę, by rózne pozycje menu, mogły mieć inny wygląd nie tylko pod względem modułów, ale ównież kolorystycznym. Sama teplatka nie ma opcji takich pzełączeń. Zestaw narzędzi jest oparty na http://www.yjsimplegrid.com