Na łamach strony joomlashine można znaleźć wpis z 25 listopada, który z pewnością przybliży wam temat frameworków dla Joomla, a więc tzw. szablonów bazowych, na bazie których można, a nawet sugeruje budować strony internetowe.

Ostatnio zmęczony pracą nad pewną stroną i jej koszmarnym szablonem, który miał „humory” – ostatecznie postanowiłem zmienić silnik na nowy, właśnie na jeden z poniższej listy. I nagle okazało się, że strona ładuje się szybciej, menu rozwijane działa na każdej podstronie, ma więcej pozycji modułów. Także koszt (czasowy) dopasowania i tak okazał się mniejszy niż zgadywanie czemu coś nie działa.

Link do zestawienia (ang.): http://www.joomlashine.com/blog/entry/9-joomla-template-framework-solutions-for-developers.html

Pamiętajcie, że nie każdy z framework’ów można pobrać bezpłatnie, dlatego jeśli nie masz członkostwa w klubie i średnio u Ciebie z $, wybierz ten, który nie wymaga jego kupowania. Do tej listy dorzuciłbym jeszcze TRZY, ale myślę, że dwa z nich nie są one, aż tak ciekawe, aby o nich wspominać. Natomiast Vertex  – komercyjny framework od Shape5 jest bardzo interesujący, szkoda że zabrakło go w/w zestawieniu.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji