K2 v2.5.1 – przegląd nowości + spolszczenie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Od wczoraj dostępna jest nowa wersja komponentu K2 v2.5.1 (getk2.org) dla systemu Joomla – nowa wersja oprócz pomniejszych poprawek wprowadza kilka zmian: ulepszyła zarządzanie artykułami od części frontowej, dodano większe możliwości w kwestii zarządzania tagami w tym ustawianie ich kolejności, czy wyświetlanej ilości.
Z nowości, z najciekawszych funkcją można uznać możliwość nadpisania wyglądu – widoku konkretnej kategorii – dzięki temu możliwe jest utworzenie dwóch linków  do tej samej kategorii ale z różnymi opcjami sortowania artykułów.

Proszę pamiętać, że system dodawania zdjęć w wersji 2.5 nie uległ zmianie w porównaniu do 2.4, także są osobne zakładki dla zdjęcia głównego, jak i galerii (instalowanej osobno), jednakże nowością jest wbudowany Menedżer mediów.

Nowy Menedżer mediów zaprezentowany w K2 v2.5

Aktualizacja komponentu K2 – jeśli korzystałeś z wersji 2.5.0 wystarczy , że wgrasz nową wersje w swoim instalatorze Joomla 1.5 lub 1.7.

Spolszczenie (wraz z instalatorem, a jakby nie działało skopiować pliki rozpakowane ręcznie) –> pl-PL-K2_lang_full_251

  • i jeszcze z ważnych nowości min.:
    – można łatwiej zarządzać kategoriami (pokazuje się kolumna z nazwą kategorii „wzorcowej” z której dziedziczą ustawienia inne kategorie)
    – dodane komentarze można łatwiej zauważyć, gdyż dostajemy (jeśłi to ustawimy sobie) maila o nowym wpisie

  • Krzysztof

    A czy nowe K2 wspierają już nowy zaawansowany ACL z Joomli 1.6/7?

  • Tak, ale zależy o co pytasz dokładnie.