Ponieważ regularnie przeglądam nowe rozszerzenia, które pojawiają się dla Joomla 1.7, większość z  nich to jednak nowe wersje „starych”, ale i sprawdzonych komponentów, modułów czy dodatków. Są jednak i wyjątki, które potwierdzają, że programiści myślą cały czas jakby tu usprawnić zarządzanie stroną opartą na tym popularnym CMS. Dziś zaprezentuje takie trzy.

  • Gnome Module Position Default  – to dodatek, który pomoże szczególnie tym webmasterom, którzy mają silne przyzwyczajenia z Joomla 1.5 w kwestii ustalania położenia modułów na obszarze szablonu. Ponieważ w J1.7 system ten uległ zmianie, moim zdaniem i nie tylko za bardzo przekombinowano zatem dobrze jest na powrót zobaczyć „stary dobry filtr” i to w zupełności za darmo (licencja GPL v2). Pamiętaj zatem, aby włączyć dodatek o nazwie „System – Module Position Defaults”.
  • User Article Manager (UAM) – to komponent, za który podziękują serdecznie jego twórcy wszyscy, którzy prowadzą serwis z dużą ilością współredagujących go osób (od frontu). Ponieważ daje on tym redaktorom czytelny spis ich dotychczasowej twórczości w postaci listy artykułów łącznie z opcją Dodaj artykuł, zresztą wystarczy spojrzeć na poniższy zrzut ekranu. Przygotowałem także spolszczenie –pl-PL.com_uam.ini – dla frontu, uwaga ręczna instalacja za pomocą FTP.
  • ACL Manager – jeśli zupełnie pogubiłeś się w ustawieniach uprawnień użytkowników w Joomla 1.7 ten płatny komponent (10 euro) ułatwi ci znakomicie zarządzanie prawami – ponieważ wszystko jest zilustrowane w przejrzystej tabelce. Co ciekawe trwają prace nad polską wersją językową, więc nie powinno być problemów z pracą na tym narzędziu.

ACL Manager - komponent do zarządzania uprawnieniami w J1.7

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji