Freelancer Olivier Buisard z Chicago udostępnił na swojej stronie simplifyyourweb.com – dwa bardzo proste, wręcz bazowe i do tego darmowe szablony.
Prezentują one  dwa układy, dwu (Bare template 1) i trzy kolumnowy (Bare template 2) . Co prawda jak widać na zrzucie ekranu nie mają zbyt dużo ozdobników graficznych, tym niemniej dla wielu osób będzie to zaletą, ponieważ sami będą mogli dostosować ów szablon do potrzeb konkretnego projektu. Jeśli chodzi o ilość pozycji modułów to wariant drugi ma ich aż 15.

W parametrach każdego szablonu możesz zmienić ścieżkę do logotypu oraz wpisać swój slogan, oraz określić szerokość szablonu wybierając dwie opcje (Fixed i Fluid), czyli stały oraz dopasowujący się do ekranu.

Szablony w wersji dla Joomla! 1.7 nadpisują wygląd (patrz folder /HTML)  dwóch komponentów (contact i users) i modułów (custom i login). W wersji dla Joomla! 1.5 aż trzech komponentów ponieważ dochodzi com_content.

Szablony występują w trzech wersjach dla każdego systemu Joomla! osobno, aby je pobrać wystarczy się na stronie Oliviera zarejestrować – a potem zalogować.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji